Anonym upozornil na silně opilou matku s malým dítětem v kočárku v Rooseveltově ulici

0
665
Foto: Pixabay.com

Ve středu 9. srpna v 10.36 hodin požádal o příjezd strážníků do Filištínské ulice místní občan, který zde řešil problém s parkováním automobilu. Po příjezdu hlídky ale uvedl, že už situaci vyřešil. Strážníci poté na dvě nesprávně zaparkovaná vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a předvolali si je k projednání dopravního přestupku.

Znečištěná cyklostezka v ulici SNP

Po desáté dopoledne obdrželi strážníci ústní oznámení od ženy o znečištěném veřejném prostranství u cyklostezky v ulici SNP. Následně vyšlo najevo, že na zahradě přilehlého rodinného domu odborná firma prováděla zemní vrt a při této činnosti došlo k vypuštění jílovité vody na cyklostezku a travnatou plochu. Hlídka událost zadokumentovala a postoupila ji k dořešení Odboru životního prostředí MěÚ Chrudim.

Nepřetržité parkování dodávky v Opletalově ulici

Přesně o půl jedné odpoledne informovala telefonicky strážníky místní žena o tom, že v Opletalově ulici parkuje nepřetržitě dodávkový automobil. Hlídka provedenou lustrací ověřila, že vozidlo nebylo odcizeno. Protože se řidič žádného přestupku v uvedeném místě nedopustil, strážníci zase odjeli.

Silně opilou ženu s malým dítětem si vyzvedl manžel

Ve 14.55 hodin vyjeli strážníci na základě anonymního telefonátu do Rooseveltovy ulice, kde se měla pohybovat silně podnapilá žena, která vezla v kočárku malé dítě. Hlídka ženu podle popisu zaregistrovala u budovy nádraží Českých drah v ulici Čs. armády. Byla přitom ve stavu, kdy špatně artikulovala, neorientovala se, s hlídkou nespolupracovala a zpočátku odmítla i orientační dechovou zkoušku na alkohol. Když později s provedením zkoušky souhlasila, nadýchala 2,42 promile alkoholu. Následně byl telefonicky vyrozuměn její manžel, který se dostavil na místo a ženu i syna převzal do své péče. Celá událost bude následně oznámena Odboru sociálních věcí MěÚ Chrudim k dalšímu opatření.

Zaběhnutý pes se v ulici Obce Ležáků připojil k cizí ženě

Před 18. hodinou volala na linku 156 místní žena s tím, že k ní cestou od supermarketu v ulici Obce Ležáků přiběhl cizí pes a následuje ji. Strážníkům uvedla, kudy bude pokračovat v cestě. Protože hlídka na uvedené trase oznamovatelku ani zvíře nezaregistrovala, byla žena telefonicky kontaktována. Sdělila, že je doma a zmíněný pes odběhl směrem k plaveckému bazénu. Strážníci poté prověřili celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Strážníci pomohli motoristovi nastartovat auto

Krátce po půl osmé večer se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc místní občan, kterému se opakovaně nedařilo nastartovat své vozidlo zaparkované na Palackého třídě. Hlídka po příjezdu poskytla muži startovací kabely a společně jeho automobil uvedli do chodu.

Demontáž registračních značek na Palackého třídě

Ve 20.13 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že na parkovišti na Palackého třídě zaregistroval neznámého muže, který ze zaparkovaného automobilu demontoval registrační značky a poté nastoupil do přistaveného služebního auta opatřeného názvem firmy a odjel pryč. Hlídka oznámení prověřila a zjistila majitele zaparkovaného automobilu, kterého se zeptá na důvody demontáže značek.

Stížnost na hlasitou hudbu v ulici Čs. partyzánů

Po 21. hodině byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, kde mělo docházet k rušení obyvatel hlasitou hudbou, která zněla z místního hotelu. Přestože nenastal čas nočního klidu, hlídka oznámení prověřila, avšak na uvedeném místě byl naprostý klid.

Kuřáci rušili noční klid před barem v Havlíčkově ulici

Ve čtvrtek 10. srpna tři minuty po půlnoci vyjeli strážníci na základě telefonátu místního občana do Havlíčkovy ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Následně vyšlo najevo, že k hluku docházelo před místním barem, kde se kuřáci vzájemně bavili a rušili obyvatele ze spánku. Přestože byl při příjezdu hlídky na uvedeném místě klid, strážníci nejprve kuřáky poučili, jak se mají v době nočního klidu chovat, a poté odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here