Ve Střeleckém parku pobíhal polonahý muž. Jak se ukázalo, bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání

0
1019
Ilustrační foto: Pixabay.com

V sobotu 12. srpna v 7.02 hodin volal místní občan na linku 156 s tím, že ve Střeleckém parku pobíhá polonahý muž. Přivolaná hlídka muže nalezla. Při prokázání totožnosti uvedl, že má trvalé bydliště v Hradci Králové. Jelikož u sebe neměl žádný doklad, kterým by mohl svoji totožnost prokázat, byl převezen do služebny Policie ČR, kde bylo zjištěno, že muž si jméno i místo trvalého bydliště vymyslel. Důvod byl jasný – byl totiž v celostátním pátrání. Muže si tak převzali policisté do své kompetence.

Zadržený zloděj v Bille toho měl na svědomí mnohem víc

Před 13. hodinou vyjížděli strážníci do obchodního domu Billa, odkud bylo oznámeno zadržení osoby podezřelé z krádeže zboží. Hlídka o chvíli později zjistila, že v obchodě kradl muž, který byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným z majetkové trestné činnosti, a byl proto předán Policii ČR.

Pokuta pořadatelům hudebního festivalu na Janderově

Ve 21.05 hodin se na strážníky obrátila žena z Chrudimi s tím, že ji už nebaví poslouchat hluk z hudební produkce z areálu Janderova. Operační pracovník ženě uvedl, že jde o povolenou hudební produkci, která má skončit o půlnoci. Stejné oznámení žena podala po půl jedné v noci, kdy měla být hudební produkce už skončena. Hlídka provedla kontrolu Janderova a zjistila, že hudební produkce pokračuje. Strážníkům tak nezbylo nic jiného, než kontaktovat pořadatele, který produkci ukončil. Jeho jednání bylo vyřešeno pokutou.

Nahlas puštěné rádio budilo nad ránem spící občany

K dalšímu případu rušení nočního klidu vyjížděla hlídka v neděli 13. srpna po páté ráno, tentokrát na vlakové nádraží, kde měla podle oznamovatele skupina mladých lidí nahlas puštěné rádio. Po příjezdu hlídky nebyl však žádný hluk na místě zaznamenán. Přestupkové jednání tak nebylo zjištěno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here