Vyřešení ranního incidentu v baru v Havlíčkově ulici museli na žádost hostů převzít od strážníků policisté

0
508
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středu 16. srpna ve 13.04 hodin volala místní žena na linku 156 s tím, že na Masarykově náměstí parkuje vozidlo takovým způsobem, že pacienti jdoucí k lékaři mají špatný přístup do ordinace. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že uvedené auto mezitím odjelo.

Strážníci museli napomenout znesvářené řidiče

V 17.13 hodin vyjížděla hlídka strážníků k další stížnosti na špatné parkování, tentokrát do Malecké ulice. Jak oznamovatelka uvedla, jedno z parkujících vozidel ji zablokovalo a ona nemohla odjet. Strážníci záhy zjistili majitele uvedeného auta, který se dostavil na místo a uvedl, že takto zaparkoval proto, že nemohl zajet do garáže, jelikož vozidlo oznamovatelky stálo před jeho garáží. Oba přítomní byli proto vyzváni, aby vozidla přeparkovali, neboť se dopouštějí přestupku, který byl s oběma vyřešen napomenutím.

U rybníku na Podhůře ležel bezdomovec

Po 19. hodině prověřovala hlídka strážníků oznámení o ležícím bezdomovci u rybníku na Podhůře. V muži byl zjištěn občan z Hrochova Týnce, který se orientoval a byl schopen samostatné chůze. Po projednání věci z místa odešel.

Dva z hostů měli být napadeni personálem baru

Ve čtvrtek 17. srpna v 02.29 hodin byli strážníci přivoláni do baru v Havlíčkově ulici, kde mělo podle oznamovatele kouřit asi sedm lidí. V době příjezdu hlídky v baru ale nikdo nekouřil. Přesto se ke kouření doznal mladý muž z Chrudimi, který uvedl, že byl obsluhou upozorněn na zákaz kouření a proto odešel kouřit ven. Spolu s dalším mužem k incidentu však dodal, že byli oba hrubě uraženi na cti a fyzicky napadeni. Po hlídce strážníků proto žádali příjezd Policie ČR, neboť byl podle jejich názoru spáchán trestný čin. Strážníci oběma sdělili, že jde v daném případě o přestupkové jednání. Oni s tím však nesouhlasili a dál trvali na příjezdu republikové policie. Zasahujícím strážníkům tedy nezbylo, než přivolat policejní hlídku, která případ převzala do své kompetence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here