MFK Chrudim – SK Zápy 2 : 0 (1 : 0)

0
1219

V sobotu 19. srpna sehrálo mužstvo MFK Chrudim na domácím hřišti Za Vodojemem soutěžní utkání 2. kola Fortuna ČFL a porazilo tým SK Zápy 2 : 0.

I druhé domácí utkání jsme vyhráli

MFK Chrudim – SK Zápy 2:0 (1:0)

Branky: 27. Krčál, 89. Dostálek

Karty: ŽK: 39. Ptáček (CHR) ČK: 39. Matějka (ZAP)

Rozhodčí: Janoch – Kříž, Grimm

Diváci: 310

MFK Chrudim: Mrázek – Mastík, Drahoš, Krčál, Ptáček – Langr – Kesner, Kopecký (90. Tlapák), Vodrážka (76. Vavrouš), Dostálek (90. Stránský) – Kučera (55. Vašulín) Náhradníci: Zíma, Stránský, Vavrouš, Vašulín, Řezníček, Tlapák Trenér Jirousek Pavel

SK Zápy: Straka – Růžek, Pedro, Pavlík (70. Šerý), Novák – Štěpánek, Jelínek (76. Kovařík), Munzar (55. Novák), Bulíř – Putz (55. Macek), Matějka Náhradníci: Terč, Šerý, Pávek, Květoň, Novák, Kovařík, Macek Trenér: Mašek Michal
I druhé domácí utkání jsme vyhráli

Domácí hráči začali utkání tlakem a hned v první minutě střílel nad Ptáček. Tlak domácích sílil a hosté se nemohli dostat z vlastní poloviny. V 6 minutě odvrátili zadáci hostí průnik Kučery na roh. Po jeho rozehrání Kesnerem, rozezvučel břevno hostující branky hlavou Drahoš. V 8 minutě sebral centr Ptáčka brankář Straka. V 11 minutě postupoval sám na branku Kučera, obešel brankáře Straku, ale z úhlu pak trefil jen rukavice vracejícího se hostujícího brankáře. Z následného rohu pálil Mastík, ale i jemu byla střela zblokována na rohový kop. Domácí hýřili aktivitou a soupeře přehrávali. Z tlaku však vytěžili jen standardní situace bez gólového efektu. Ve 27 minutě se už domácí dočkali. Dostálkův centr z levé strany dokázal chytrou střelou do protipohybu brankáře dopravit do sítě Krčál 1:0. Ve 39 minutě se na polovině hřiště ohnal faulovaný Matějka loktem po chrudimském Ptáčkovi a nemohl vidět nic jiného než červenou kartu. Hosté v desíti byli ještě méně nebezpeční a domácí si vytvářeli další příležitosti. Poločas tak skončil zaslouženým vedením 1:0. Na začátku druhé půle mohli domácí navýšit skóre, ale hostující brankář Straka třikrát vychytal domácí hráče. V 61 minutě protáhl brankáře Straku střelou domácí Kopecký. Chrudimští se snažili vstřelit pojišťovací druhý gól, ale nedařilo se jim brankáře Straku překonat. V 70 minutě trefil hlavou Ptáček tyčku. Utkání se blížilo ke konci, když v 89 minutě přeci jen přidal druhý gól Dostálek. Samostatný nájezd zakončil lobem přes brankáře Straku 2:0. Domácí tak zaslouženě zvítězili 2:0 a připsali si důležité tři body ve Fortuna ČFL.

Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim.cz