Loutkový videoart na terasách Muzea loutkářských kultur v Chrudimi

0
1024

V pátek 25. srpna se od 19 hodin můžete na terasách Muzea loutkářských kultur seznámit s fenoménem tzv. videoartu. Videoart je druh umění, který využívá záznam z kamery pro vznik uměleckého díla a tyto záznamy povětšinou kombinuje s klasickými výtvarnými technikami. Pojem video je v názvu proto, že v počátcích této disciplíny byly využívány zejména videonahrávky.

Vizualizace příběhu založená na hercích a dialozích

Videoart se liší od klasického filmu, který je většinou založený na vizualizaci příběhu, hercích a dialozích. Často bývá součástí nějaké instalace v prostoru nebo performance. V rámci kurátorského výběru nazvaného Opla Nepla uvidíte ta nejzajímavější dílka z oblasti videoartu využívající loutky a principy loutkového divadla.

Tereza Damcová odhalí střípky svého snového světa

Součástí představení bude i performance Terezy Damcové. Tereza Damcová je víla Bubačka a Frída Kakao i Lída Malkao. Je to intermeidální umělkyně, pohádová bytost, ukazující nám střípky svého snového, mysteriozního světa. Víla Bubačka ma za kamarádky panenky, se kterými si ráda hraje – třeba pohádky v lese, na schovku nebo na divadlo.

V některých videích se objevuje nahota, zvažte tedy, zda je akce vhodná právě pro vás a vaše děti. Vstupné je 80 Kč. Za nepřízně počasí se akce koná uvnitř muzea.

Video: GHMP
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here