Silně opilý řidič volkswagenu kličkoval po silnici z Nasavrk do Chrudimi. Zastaven byl v ulici Obce Ležáků

0
653
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 22. srpna v 9.35 hodin se dostavil do služebny strážníků místní občan, aby upozornil na volně pobíhajícího malého psa s utrženým obojkem na Resselově náměstí. O čtyři minuty později bylo strážníkům oznámeno, že pes běží Širokou ulicí. Utekl však před hlídkou zpět směrem k Resselovu náměstí, kde už se ho nepodařilo nalézt. O necelou hodinu později se pes zaběhl do ulice Čs. partyzánů, odkud však znovu utekl.

Chlapík ve volkswagenu kličkoval nápadně po silnici

Asi v 15.30 hodin požádal operační důstojník Policie ČR strážníky z důvodu vytíženosti vlastních hlídek o spolupráci při prověření oznámení, že z Nasavrk směrem na Chrudim jede vozidlo značky Volkswagen, které kličkuje po silnici. Strážníci vozidlo zpozorovali v Chrudimi v ulici Obce Ležáků a vzápětí jej na bezpečném místě zastavili. Po zjištění totožnosti řidiče přistoupila hlídka k provedení dechové zkoušky, kterou bylo řidiči naměřena hodnota 2,70 promile alkoholu. Opětovnou zkouškou, provedenou o několik minut později, bylo naměřeno dokonce 2,90 promile. Vzhledem k těmto skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která případ převzala do své kompetence.

Upozornění na ležícího muže u kostela sv. Kateřiny

V 16.07 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím muži u kostela sv. Kateřiny. Hlídka zde muže nalezla a jelikož se orientoval a byl schopen samostatné chůze, mohl po projednání věci z místa odejít.

Pokuta za parkování na chodníku na Masarykově náměstí

Ihned poté vyjížděli strážníci na Masarykovo náměstí, odkud bylo oznámeno parkování vozidla na chodníku. Přestupek zde byl vyřešen uložením pokuty majiteli auta.

Nespecifikovatelný zápach v Jiráskově ulici se opakuje

Před 19. hodinou se na strážníky obrátil muž s tím, že je v Jiráskově ulici cítit jakýsi zápach. Při jednání hlídky s oznamovatelem byl na místě skutečně zaznamenán nespecifikovatelný zápach, jehož původ se nepodařilo zjistit. Protože byl v dané lokalitě zápach cítit také v minulosti, bude celý případ řešen ve spolupráci s Odborem životního prostředí MěÚ Chrudim.

Nezvaný nocležník na chodbě domu v Rooseveltově ulici

Ve středu 23. srpna před půl třetí ráno přijali strážníci oznámení o tom, že se v Rooseveltově ulici v domě čp. 490 nachází bezdomovec. Hlídka provedla kontrolu domu, avšak žádného bezdomovce nenašla. Hlídka o výsledku kontroly vzápětí informovala oznamovatelku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here