Zastupitel Pilný odmítá, že by se chystal založit nové nezávislé hnutí. Považuje tyto zprávy za drby a intriky

0
1825
Městského zastupitele Františka Pilného spojuje s hnutím ANO spřízněnost s většinou jeho myšlenek. Deklaruje však, že si chce zachovat na komunální úrovni svoji dosavadní nezávislost. Foto: Kodl Cr

„Nejpilnější“ městský zastupitel za ANO 2011 v Chrudimi František Pilný je v současnosti dotazován na údajný záměr, zda založí nové politické hnutí, s kterým půjde do příštích komunálních voleb. „Na to musím odpovědět jediné – o ničem takovém v současnosti neuvažuji. Zůstávám dál městským zastupitelem za ANO, byť jako nestraník,“ říká František Pilný.

Chci si zachovat nestranickost, namítá zastupitel

Jak vzápětí dodává, chce si svoji nestranickost zachovat i do budoucna. „Mám to takhle nastavené už od začátku, kdy jsem vstoupil do komunální politiky. Pro mne nejsou důležité stranické programy na celostátní úrovni, pouze jistá spřízněnost s nimi. Za daleko důležitější považuji praktickou stránku komunální politiky, která se promítá do každodenního života mých spoluobčanů. A protože jsem nespokojen se způsobem řízení našeho města, které vedou už desítky let pouze kariérní politici, nikoli zkušení manažeři, rozhodl jsem se jako člověk spojený s praxí stavitele městu pomoci. Na tomto principu chci také v komunální politice setrvat bez ohledu na stranické barvy,“ pokračuje zastupitel Pilný.

Nevěnují se někteří úředníci města naplno své práci?

Jak si vysvětlujete, že se zpráva o údajném založení nového hnutí rozšířila? A že měla přijít od některého z městských úředníků? „Je to jen další důkaz toho, že se někteří městští úředníci zajímají o to, o co nemají, a že se nevěnují naplno své práci. Z toho pak vznikají ničím nepodložené ´drby´, jako je tento. Je to asi tak stejné, jako když se před časem říkalo, že bude za Chrudimskou volbu kandidovat jako lídr v příštích komunálních volbách šéf regionálního rozvoje Petr Kopecký. Nechává mě to chladným, protože je to jen něčí hra, na kterou nechci přistoupit. Zajímají mě opravdu jen výsledky odvedené práce a nikoli zákulisní intriky, které se bohužel v Chrudimi už léta na úrovni komunální politiky běžně praktikují,“ namítá městský zastupitel.

Chrudimské ANO se může rozložit jen samo vlastními chybami

Jaká je tedy momentální situace v chrudimském hnutí ANO? Je podle vás ideální? „Situace nemůže být ideální nikdy. Jakmile se s ní spokojíte, padáte přirozeně dolů. Nemohl jsem si však v poslední době nevšimnout nespokojenosti mezi některými místními členy hnutí. Zejména v souvislosti s obsazením krajské kandidátky v nedávných krajských volbách, která nesplňovala jejich představy, a nyní v souvislosti s parlamentními volbami, kdy byl na hranici volitelnosti odsunut náš současný poslanec David Kasal. Stejně tak nelibě nesou snahy některých lidí, kteří ještě nepřiložili ruku k dílu, jen se vezou na vlně popularity hnutí a šplhají se v hierarchii místního ANO nahoru. Chtějí na radnici, přestože sami spadají do ´škatulky´ kariérních politiků a vydávají se za odborníky, i když jimi ve skutečnosti nejsou. V těchto bodech spatřuji do budoucna možná rizika a třecí plochy, kdy se může část těch pracovitých členů zdravě naštvat a z hnutí odejít. Jak jsem ale uvedl na začátku, můj případ to zatím není,“ podtrhuje zastupitel Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here