Kdo naboural v Hálkově ulici dvě auta a fasádu domu a poté ještě značku? Vůz pachatele byl nalezen na Tyršově náměstí

0
587
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 26. června v 6.45 hodin požádal telefonicky o příjezd strážníků obyvatel Smetanovy ulice, jemuž znemožnil výjezd z pozemku cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídce se provedenou lustrací podařilo zjistit řidiče tohoto auta, který byl kontaktován, aby se dostavil k vozidlu. Po vyřešení dopravního přestupku muž vozidlo neprodleně přeparkoval.

Poškozené lampy podél cyklostezky v Husově ulici

O půl osmé ráno bylo strážníkům oznámeno, že na jedné z lamp veřejného osvětlení, které jsou umístěné podél cyklostezky u řeky v Husově ulici, chybí kryt. Hlídka celý úsek prověřila a následně u jednoho ze sloupů zaregistrovala posunutý horní kryt a u další lampy poškozený spodní kryt. O těchto skutečnostech byl proto vyrozuměn příslušný pracovník Technických služeb Chrudim, který přislíbil neprodlenou kontrolu a odstranění těchto závad.

Nabouraná auta a fasáda domu v Hálkově ulici

Několik minut poté byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde kroužil automobil, jehož řidič předtím v Hálkově ulici pravděpodobně naboural do zaparkovaného vozidla. Po příjezdu hlídky byl uvedený automobil už zaparkován. Uvnitř vozu, ani v jeho okolí se nikdo nenacházel a auto mělo poškozenou karoserii. Poté bylo v Hálkově ulici zjištěno poškození fasády jednoho z domů a dva, zřejmě nárazem poškozené zaparkované automobily. Tou dobou se na místo dostavila hlídka Obvodního oddělení Policie ČR Chrudim, která věc převzala do své kompetence.

Poškozená dopravní značka v ulici Dr. Milady Horákové

V 7.38 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že došlo na kruhovém objezdu v ulici Dr. Milady Horákové k poškození dopravní značky automobilem a na místě zůstala po události ležet registrační značka vozidla. Tato informace byla proto předána Policii ČR. Při prověření oznámení vyšlo najevo, že událost souvisí s pohybem vozidlem z předchozího oznámení, které už šetřili policisté.

Volně pobíhající pes menšího vzrůstu na Tyršově náměstí

Před půl desátou dopoledne se na strážníky obrátil prostřednictvím tísňové linky muž, který na Tyršově náměstí zaregistroval volně pobíhajícího psa menšího vzrůstu. Hlídka prověřila místo i okolí, ale zvíře nikde nezaregistrovala.

Neposlušná dcera si k sobě vodila muže. Musela z domu

Po desáté dopoledne požádal o příjezd strážníků obyvatel sídliště U Stadionu, protože měl neshody s dcerou. Po příjezdu oznamovatel uvedl, že jeho dospělá dcera odmítá opustit jeho byt, přestože má bydliště na jiné adrese. Jelikož dcera do jeho bytu vodí cizí muže, nepřeje si doma její přítomnost. Strážníci poté jednali s dcerou, která měla již sbalené své osobní věci a byla na odchodu. U rodičů se ale dožadovala vydání psa, o kterém tvrdila, že jí patří. Nato její matka uvedla, že je zvíře evidováno na její jméno a zároveň, že veškeré poplatky platí ona, proto své dceři psa nevydá. Všechny zúčastněné osoby byly řádně poučeny a dcera poté v klidu z bytu rodičů odešla.

Nález dvou karet na pražskou MHD

Ve 12.45 hodin se do služebny strážníků na Resslově náměstí dostavil místní občan, který zde odevzdal dvě nalezené karty určené k platbě za jízdu hromadnou dopravou v Praze. Hlídka následně nález odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Žena žebrající peníze v Sokolovské ulici

Po 13. obdrželi strážníci telefonické oznámení o ženě žebrající peníze v Sokolovské ulici. Hlídka, která měla k dispozici popis ženy, oznámení prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Nalezené klíčky od auta v ulici Čs. partyzánů

Před půl třetí odpoledne se do služebny strážníků dostavili dva nálezci, kteří na lavičce v ulici Čs. partyzánů nalezli klíče od vozidla. Strážníci nález převzali a odevzdali do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Nález řidičského průkazu a karty pojištěnce

Přibližně ve stejnou dobu kontaktoval strážníky při hlídkové činnosti místní občan, který nalezl řidičský průkaz a kartu pojištěnce zdravotní pojišťovny. Hlídka od něho doklady převzala a rovněž odevzdala do oddělení ztrát a nálezů, jehož pracovnice majitele věcí o nálezu vyrozumí.

Dětská oslava rušila sousedy v ulici Svatopluka Čecha

Ve 22.18 hodin bylo voláno na linku 156 s tím, že dochází v ulici Svatopluka Čecha k rušení nočního klidu hlukem z konkrétního domu. Po příjezdu hlídky byl ale na místě klid. Obyvatel zmíněného domu strážníkům uvedl, že v jeho domě slavily děti narozeniny a na zahradě skákaly do bazénu. Oslava však dávno skončila a nikdo už rušen nebude. Poté hlídka ojela.

Za utržení blikačky z bicyklu půjde chlapík před komisi

Přesně ve 23 hodin byli strážníci přivoláni k restauraci v sídlišti Na Rozhledně, kde mělo dojít k poškození jízdního kola. Oznamovatel hlídce sdělil, že jakmile přijel na svém jízdním kole před restauraci, dostavil se k němu muž, který z jeho dopravního prostředku utrhl blikající světlo červené barvy, jež odhodil, a to se poškodilo. Své jednání dotyčný následně zdůvodnil tím, že jej blikající světlo rozčilovalo. Strážníci událost zadokumentovali a postoupí ji k vyřízení přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Volně pobíhající pes v Malecké ulici skončil v útulku

Ve 23.35 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že v Malecké ulici pobíhá pes menšího vzrůstu. Hlídka tedy zvíře odchytla a převezla do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes umístěn do připraveného kotce.

Parkovačka v sídlišti Na Větrníku za nesprávné parkování

V neděli 27. srpna v 05.16 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Na Větrníku, kde před jedním z domů porušil řidič nesprávně zaparkovaného automobilu vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka tedy na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here