Zaměstnankyně firmy Era-Pack Chrudim poslaly do afrického Mali 500 plyšáků. Hračky tam odletěly spolu s vojáky

0
1706
Ilustrační foto: Pixabay.com

Do afrického Mali odletěl o víkendu další kontingent několika desítek českých vojáků. Byli mezi nimi i příslušníci Armády ČR z Chrudimi, s nimiž odcestovala do válkou sužované země také zásilka zhruba 500 plyšových hraček pro tamní děti a školáky.

Hračky se podařilo ženám soustředit za dva týdny

Zajímavostí je, že všechny plyšáky nastřádaly pracovnice firmy Era-Pack Chrudim, které zaujala snaha chrudimských vojáků, pokaždé když do země přiletí, malijské děti něčím potěšit a získat si tak jejich důvěru. Sbírku hraček se přitom podařilo zaměstnancům firmy soustředit během dvou týdnů a ty použité mezitím vyprat a uvést do takového stavu, že je lze považovat za takřka nepoužité.

Ostraha základny v Bamaku a zdravotnický dohled nad dětmi

Čeští vojáci zajišťují ostrahu základny v malijském Bamaku, kde sídlí především francouzská vojenská posádka, a současně se starají o zdravotnický dohled nad místními školáky, do jejichž rukou se hračky z Chrudimě nyní dostanou. Mali, které leží na hranici saharské pouště, čelí dlouhodobě útokům muslimských radikálů. Na misi byli proto vysláni zkušení vojáci, zejména z 43. výsadkového praporu v Chrudimi, kteří mají už bohaté zkušenosti z jiných vojenských misí, ať už v Afghánistánu, Kosovu nebo Bosně a Hercegovině. Před odletem museli přitom všichni podstoupit nezbytné očkování proti choleře, malárii či žluté zimnici.

Video: CT
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here