Víceúčelová asfaltová trasa mezi sídlištěm Na Větrníku a místní částí Topol bude hotova za pár dní

0
2781
Zatím se po budoucí víceúčelové trase pohybuje těžká technika, ale za pár dní tomu už bude jinak. Foto: Roman Zahrádka

Práce na víceúčelové asfaltové cestě mezi sídlištěm Na Větrníku a místní částí Topol finišují. Nyní zde došlo k položení a uválcování štěrkové drti, na kterou přijde ještě položit asfalt. Je tedy jen otázkou několika málo dní, kdy bude veřejnosti zpřístupněna. Zatím tomu brání zákazové značky z obou stran, neboť se zde pohybuje těžká mechanizace.

Práce se na tři měsíce zastavily, nyní ale finišují

Trasa byla přitom vykolíkována a odkryta už v polovině června a práce se poté na tři měsíce zastavily. Nová cesta bude sloužit především zemědělcům k obsluze okolních pozemků, budou ji ale moci využívat na základě uzavřené trojstranné dohy také občané města, například rodiny s kočárky nebo cyklisté či lidé na inline bruslích, kteří se po ní mohou snadno vydat z Chrudimi přes most nad obchvatem směrem k Habrovu nebo dál k Topoli, kde cesta u hřbitova končí.

Vstup na staveniště je zatím od Chrudimi i Topole zakázán.  Foto: Roman Zahrádka
Vstup na staveniště je zatím od Chrudimi i Topole zakázán. Foto: Roman Zahrádka

Chrudim poskytla na cestu část svých pozemků

„Zdejší most byl s tímto záměrem projektován a postaven,“ prozrazuje první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD), podle něhož se na výstavbě trasy dohodly pardubická pobočka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s Pozemkovým úřadem ČR a městem Chrudim, které na ni poskytlo část svých pozemků. Finančně se ale na její výstavbě nepodílí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here