Hledaný muž si klidně spal v kufru auta, zatímco v okolí probíhala velká pátrací akce se psy a připraven byl i vrtulník

0
1751
Foto: Policie ČR

V neděli 3. září v 01.20 hodin přijala Policie ČR na tísňové lince 158 oznámení o pohřešování 22letého mladíka, který se měl ztratit ve Svratouchu. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Bujará oslava v pronajaté chatce ve Svratouchu

„Oznámení podal jeho kamarád, který uvedl, že si společně ještě s několika dalšími kamarády pronajali v obci Svratouch chatičku, v níž uspořádali oslavu, při které pochopitelně nechyběl ani alkohol. Zhruba kolem půlnoci se dotyčný mladý muž někam vytratil,“ popisuje událost mluvčí Tesař. Jak dodává, kamarádi měli za to, že mladík usnul někde v okolí, nebo se zatoulal v blízkém lese, a začali ho hledat. Po marné snaze nakonec zavolali na polici.

Po třech hodinách marného hledání měl přiletět vrtulník

„Operační důstojník vyslal na místo nejen hlídky z několika obvodních oddělení, ale i psovody. Zhruba po třech hodinách bylo rozhodnuto, že do akce bude nasazen také vrtulník, který však nemusel naštěstí vzlétnout. Jednomu z kamarádů ztraceného muže začalo být totiž chladno a tak si do kufru svého auta šel pro mikinu. A byl to zásah do černého. Schoulený a zřejmě hodně unavený mladík si v kufru mezitím v klidu spal,“ přibližuje překvapivé rozuzlení velké pátrací akce Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here