Další „exotický“ den chrudimských strážníků. Pavouci pod balkónem, andulka a poraněný netopýr

0
593
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 6. září po 13. hodině obdrželi strážníci telefonické oznámení od obyvatele Sokolovské ulice, který upozornil na zbytky několika exotických pavouků pod balkónem svého bytového domu. Hlídka se pokusila v domě kontaktovat pravděpodobného chovatele těchto zvířat, avšak ani tentokrát se to nepodařilo. Provedeným šetřením se poté podařilo získat kontakt na jeho otce, také chovatele exotických pavouků, který přislíbil, že syna neprodleně vyzve, aby zjednal nápravu. Dále dodal, že jde pouze o takzvané svlečky pavouků, nikoliv o pavouky samotné a nikomu z občanů tedy nehrozí žádné nebezpečí.

Neznámí mladíci lezli v Malecké ulici přes plot

Ve 13.26 hodin upozornila telefonicky strážníky místní žena na to, že v Malecké ulici lezli přes plot neznámí mladíci. Hlídka prověřila ulici, ale chlapce nikde nezaregistrovala.

Auto nabouralo na Resselově náměstí litinový sloupek

Krátce po 16. hodině bylo prostřednictvím kamerového systému zjištěno, že na Resselově náměstí došlo k poškození litinového sloupku, na němž byl umístěn odpadkový koš. Pomocí kamerového záznamu bylo zjištěno konkrétní vozidlo, které sloupek srazilo, i jeho registrační značka. Celá věc byla poté oznámena Policii ČR, která událost převzala do své kompetence.

Opilá žena v Havlíčkově ulici se nebyla schopna postavit na nohy

Jen pár minut po 17. hodině byli strážníci přivoláni ke kostelu v Havlíčkově ulici, kde pod lavičkou ležela opilá žena. Protože se neorientovala a nebyla schopna samostatné chůze, nemohla dokonce ani prokázat svoji totožnost, byla převezena na Obvodní oddělení Policie ČR v Chrudimi, kde bylo zjištěno, že jde o ženu z Ústí nad Orlicí. Poté byla tedy převezena k vyšetření do nemocnice, kde vzhledem ke svému stavu nebyla schopna podstoupit orientační dechovou zkoušku na alkohol. Službu konající lékař proto rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byla strážníky převezena a předána personálu stanice.

Nesprávně zaparkované auto bránilo v průjezdu Hálkovou ulicí

V 17.20 hodin volal místní občan s tím, že v Hálkově ulici nesprávně parkuje automobil, který zde komplikuje průjezd ulicí. Vzhledem k vytížení strážníků bylo oznámení předáno k vyřešení Policii ČR, která po příjezdu na místo žádné nesprávně zaparkované vozidlo nezaregistrovala.

Komu uletěla v sídlišti Na Větrníku andulka?

Po půl sedmé večer kontaktovala strážníky místní žena s tím, že v sídlišti Na Větrníku odchytla andulku, jež někomu ulétla. Ptáka poté dopravila strážníkům do služebny. Ti andulku umístili do klece a vyčkají, zda se o ni někdo přihlásí. Pokud ne, bude předána do péče pracovníkům záchranné stanice živočichů.

Netopýr s poraněným křídlem v ulici K Ploché dráze

Před 19. hodinou vyjeli strážníci do ulice K Ploché dráze, kde žena nalezla netopýra s poraněným křídlem. Hlídka zvíře převzala a v přepravním boxu jej dopravila do služebny, kde bylo po telefonické domluvě předáno do péče pracovníkovi záchranné stanice živočichů a zvířat Pasíčka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here