Chlapík se pokusil v Rubešově ulici o sebevraždu skokem z mostu. Strážníci mu to rozmluvili

0
804
Ilustrační foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 9. září v 7.55 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Olbrachtovy ulice, kde se měl volně pohybovat německý ovčák. Hlídka prověřila ulici i okolí, avšak psa nikde nezaregistrovala.

Bezdomovec převrátil v sídlišti U Stadionu kontejner

Před půl devátou ráno volala na linku 156 místní žena s tím, že se v sídlišti U Stadionu zdržuje bezdomovec, který tady převrátil kontejner určený ke sběru papíru a ten poté z nádoby vytahoval. Hlídka zde zastihla muže ze Skutče, který musel veškerý papír vrátit zpátky do kontejneru a nádobu vrátit do původní polohy. Po vyřešení přestupku muž odešel.

Stížnost na parkování před restaurací ve Slatiňanech

Přesně v poledne byli strážníci telefonicky přivoláni do Slatiňan, kde měl na parkovišti u tamní restaurace parkovat na místě vyhrazeném pro invalidy automobil bez patřičné parkovací karty. Hlídka zde po příjezdu a zaregistrovala dvě vozidla parkující na vyhrazených parkovacích místech pro invalidy, obě však byla řádně označena příslušným parkovacím průkazem. Přestupkové jednání nebylo tedy shledáno.

Muž přiznal psychické problémy a odvezla ho sanita

Několik minut po 14. hodině obdrželi strážníci oznámení od místní ženy, která zaregistrovala na mostu v prostoru za zábradlím nad Rubešovou ulicí muže. Oznamovatelka nabyla dojmu, že se chystá skočit z mostu dolů. Na místo tedy vyjela hlídka, která se k muži přiblížila a mluvila s ním. Ve vhodném okamžiku se pak strážníkům podařilo muže uchopit a dopravit na bezpečné místo za zábradlím. Protože hlídce sdělil, že se v důsledku psychických problémů rozhodl skočit z mostu, byla na místo přivolána sanita, jejíž osádka převzala dotyčného do své péče.

Hosta, který utekl bez placení, dostihli v Rooseveltově ulici

V 15.28 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR. Chtěl prověřit oznámení personálu restaurace z centra města, odkud měl utéct zákazník bez zaplacení. Hlídka zároveň obdržela informaci, že jeden z pracovníků restaurace muže sleduje a zůstává přitom v telefonickém kontaktu s operačním důstojníkem, aby mohl navigovat hlídky. Strážníci poté zákazníka dostihli v Rooseveltově ulici, kde muž svoje jednání vysvětlil tím, že až po konzumaci v restauraci zjistil, že z kapsy vytratil bankovku, tudíž že při sobě nemá peníze na zaplacení útraty. Během následného hovoru s personálem restaurace dostal strach, proto se dal na útěk. Jelikož dotyčný uvedl, že neměl v úmyslu neplatit, nýbrž že došlo k nešťastné souhře okolností, nešlo o přestupek. Vzniklé škody, pokud by muž útratu dodatečně neuhradil, se může restaurace domáhat občanskoprávní cestou. O této skutečnosti byly všechny zúčastněné osoby hlídkou poučeny.

Opilec z Dobrušky obtěžoval personál benzínky

Před půl pátou odpoledne vyjeli strážníci do Dašické ulice, kde se měl v prostoru čerpací stanice zdržovat podnapilý muž a obtěžovat personál. Hlídka zde zastihla mírně podnapilého, avšak orientovaného muže s bydlištěm v Dobrušce, kterého z místa vykázala. Muž poté čerpací stanici opustil.

Hledání podnapilého cyklisty v ulici Na Ostrově

Po 21. hodině požádal strážníky znovu o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť se měl ulicí Na Ostrově pohybovat podnapilý cyklista. Hlídka prověřila ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

V Sokolovské ulici vyřvával časně ráno mladý muž

V neděli 10. září v 05.41 hodin obdrželi strážníci oznámení, že se v bytovém domě v Sokolovské ulici nachází muž, který na společné chodbě křičí a budí všechny obyvatele. Na místě byl zastižen muž z Chrudimi, který se tu snažil kontaktovat svoji matku, protože měl v úmyslu u ní přespat. Toto však matka odmítla, proto začal dotyčný na chodbě domu křičet. Hlídka s ním nejprve vyřešila přestupek rušení nočního klidu a poté jej z domu vykázala, neboť má bydliště na jiné adrese a matka si jeho přítomnost nepřála.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here