Podivín vylekal během ranní mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie účastníky bohuslužby

0
638
Foto: Roman Zahrádka

V neděli 10. září před půl devátou ráno volala na linku 156 místní žena s tím, že se uvnitř kostela na Resselově náměstí nachází muž, který opakovaně přistoupil k oltáři. Nabyla tudíž dojmu, že by svým chováním mohl narušit probíhající bohoslužbu. Hlídka muže, jehož popis měla k dispozici, zastihla již na odchodu před kostelem. K celé věci uvedl, že se opakovaně pomodlil před oltářem a poté vstřícně promluvil k přítomným věřícím. Jelikož se muž protiprávního jednání nedopustil, pokračoval v cestě.

Muž z Chrudimě vyvezl v Sobětuchách padaná jablka k sousedovi

Několik minut po 10. hodině se na strážníky obrátil majitel chaty v Sobětuchách, neboť jeho soused vyvezl do blízkosti jeho nemovitosti dvě kolečka padaných jablek. Hlídka následně souseda s bydlištěm v Chrudimi kontaktovala a on přislíbil, že jablka odstraní a příslušné místo uvede do původního stavu. Později hlídka provedenou kontrolou zjistila, že dodržel slovo a ovoce z místa odvezl. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Upozornění na opuštěná koťata v ulici Na Výsluní

V 16.05 hodin obdrželi strážníci anonymní telefonát o dvou opuštěných koťatech, která se nacházela před restaurací v ulici Na Výsluní. Hlídka prověřila místo i okolí, avšak s negativním výsledkem.

Čtyři rozdané parkovačky v Hradištní ulici

Po 18. hodině byli strážníci přivoláni do Hradištní ulice, kde mělo parkovat několik automobilů mimo vyhrazená parkovací místa. Hlídka zde shledala celkem čtyři nesprávně zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nesnesitelný štěkot psů v bytovém domě Na Větrníku

Krátce po půl osmé večer požádal o příjezd strážníků obyvatel sídliště Na Větrníku, neboť jej v bytovém domě obtěžoval štěkot psů, kteří byli ponecháni sami v jednom z bytů. Hlídce se podařilo kontaktovat majitelku těchto zvířat, která slíbila, že se neprodleně vrátí domů, aby psi přestali štěkat. O tomto sdělení byl následně informován oznamovatel.

Volání o pomoc z Masarykova náměstí

Ve 23.55 hodin volal na linku 156 místní muž s tím, že zaslechl z balkónu svého domu v Čáslavské ulici volání o pomoc, které znělo směrem od Masarykova náměstí. Po příjezdu na náměstí strážníci žádné volání nezaregistrovali, proto oslovili přítomného muže s dotazem, zda volání o pomoc neslyšel. Muž hlídce sdělil, že to byl on, kdo volal o pomoc, neboť se mu vylilo lahvové pivo. Poté muž náměstí opustil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here