MFK Chrudim – SK Benešov 2 : 0 (1 : 0)

0
1969

V sobotu 16. září sehrálo mužstvo MFK Chrudim na domácím hřišti Za Vodojemem soutěžní utkání 6. kola Fortuna ČFL a porazilo tým SK Benešov 2 : 0.

Výhra 2 : 0 nad Benešovem

MFK Chrudim – SK Benešov 2:0 (1:0)

Branky: 43. Kopecký, 69. Kučera

Karty: 0:0

Rozhodčí: Musil – Váňa, Opočenský

Diváci: 260

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Kesner (89. Holeček), Kopecký (90. Vavrouš), Ptáček, Vodrážka (C), Dostálek (79. Stránský) – Kučera (74. Vašulín)

SK Benešov: Mezhiev – Ngimbi (65. Balata), Laštovka (C), Vrňák, Ježdík P. – Farkaš, Hrebeniuk (71. Turek), Artemuk (79. Rataj), Čapek, Bohata (88. Filip) – Ježdík V.
Výhra 2:0 nad Benešovem

Do Chrudimi zajížděl šestý celek ČFL mužstvo SK Benešov. Začátek utkání začali domácí ofenzivně a vypracovali si několik příležitostí. Hlavičku Kučery ze třetí minuty zneškodnil benešovský brankář Mezhiev. V 5. minutě mířil Kesner jen do boční sítě benešovské branky. V 7. minutě hlavičkoval Ptáček vedle branky hostí. Benešovští se osmělili v minutě osmé, ale jejich rychlý brejk skončil na tyči domácí branky. V 9. minutě měli domácí možnost zahrávat standardní situaci a Kopecký pěknou střelou protáhl Mezhieva. V 18. minutě hlavičkoval Drahoš, ale brankář Mezhiev vytěsnil jeho pokus na roh. Ve 25. minutě se k hlavičce dostal Kučera, ale i tentokrát byl hostující gólman pozorný. Hrálo se velmi pohledné utkání, ve kterém byli domácí lepší a hosty vyjma osmé minuty do ničeho nepustili. Ve 43. minutě přišla pohledná kombinační akce, kdy Řezníček našel před brankou Kopeckého, který otevřel skóre utkání 1:0. Brankář Mezhiev tentokráte na nahrávku nestačil a Kopecký tak mohl skórovat do poloodkryté branky. Druhý poločas začali aktivněji hosté, ale domácí defenziva fungovala bezchybně. Hosté se snažili o vyrovnání, ale to se jim nevedlo. V 68. minutě se protáhl po levé straně Dostálek a naservíroval milimetrovou nahrávku na Kučeru, ten jednogólové vedení navýšil střelou do prázdné branky 2:0. V 71. minutě přeloboval brankáře Mezhieva Ptáček, ale na poslední chvíli jeden ze zadáků Benešova odkopl míč, který mířil již do opuštěné branky. Hosté otevřeli hru a snažili se ještě něco s utkáním udělat. Obrana Chrudimi však pracovala bezchybně. Ke konci utkání mohli domácí hráči skóre ještě navýšit, ale překonat potřetí brankáře se jim již nepodařilo. Hosté zahrozili střelou z hranice šestnáctky, ale i tu zastavila tyč domácí branky. Chrudimští tak i po dalším kole nenašli přemožitele a zůstávají dál na špici České fotbalové ligy.

Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim.cz