Zastupitelstvo definitivně zbouralo na návrh zastupitele Pilného Kuštův záměr postavit Na Větrníku bytovky

0
1387
Mezi těmito bytovými a rodinnými domy už žádné další bytovky nevyrostou. Zůstává tu prostor pouze pro rodinnou výstavbu. Foto: Roman Zahrádka

Velká pozornost byla vedle dostavby hotelu Bohemia věnována během veřejné schůze zastupitelstva také změnám v územním plánu města. Vedení radnice jich totiž předkládalo ke schválení „pouze“ jedenatřicet, ale díky zastupiteli Františku Pilnému (ANO 2011) byly přijaty a nakonec i schváleny další dva.

Místostarosta Čechlovský nesplnil, co minule slíbil

Hned první pozměňovací návrh z dílny Františka Pilného vyvolal značný rozruch a týkal se sídliště Na Větrníku. „Na místě pod bytovkami s výhledem na Chrudim, kde byly původně plánovány rodinné domky, se objevily při schvalování územního plánu úskokem bytové domy. Už na minulé schůzi proti tomu protestovali přítomní občané města a bylo jim místostarostou Čechlovským slíbeno, že se územní plán změní v tomto místě zpět na rodinné domy. Sice to slíbil, ale nic pro to neudělal. Proto jsem se ozval a navrhnul jsem nápravu tohoto pochybení. Zda bylo úmyslné nebo z důvodu opomenutí, nechť si pan Čechlovský sáhne do svědomí sám. Každopádně byl tento bod na můj návrh dodatečně zařazen do programu a nakonec i většinou zastupitelů schválen,“ říká zastupitel Pilný.

Developer Kušta protestoval. Nebylo mu to ale nic platné

Proti tomuto hlasování vznesl námitku přítomný developer Milan Kušta. „Tvrdil nám, že už má na tyto bytové domy, které byly málem propašovány do územního plánu, rozpracovaný projekt a že mu údajně vznikne škoda. Nestačil jsem se divit. Jak může Milan Kušta mluvit o náhradě škody a operovat s pozemky města, které mu nepatří? Jeho slova, že se máme chovat k městskému majetku s péčí řádného hospodáře, protože prý lokalita ztratí na ceně, beru, neboť jsme se tak skutečně zachovali. Vyhnuli jsme se totiž sporu s občany, kteří za to, že se pod jejich okny nebudou stavět další bytovky, zaplatili nadstandartní cenu svých bytů. Bylo by nefér je podvést. A že si Milan Kušta myslel, že smění stavební pozemky města Na Větrníku za kus pole na výstavbu cyklostezky na Podhůru, tak k tomu nevidím jediný důvod. Dá se to vyřešit i bez něj a vést cyklostezku po druhé straně silnice na pozemcích Aeroclubu Chrudim,“ argumentuje městský zastupitel.

Jsem rád, že mi zastupitelé naslouchali, říká Pilný

Dalším doplňujícím návrhem Františka Pilného, který byl dodatečně zařazen do programu a nakonec schválen většinou zastupitelů, byla proměna dvouapůlhektarového zemědělského pozemku v Píšťovech na mezigenerační hřiště. O tuto změnu původně žádal chrudimský občan Marek Točoň, který s městem o této možnosti intenzivně vyjednával. „Městský úřad ale jeho žádost z formálních důvodů zamítl. Ukázalo se však, že důvody zamítnutí nebyly oprávněné a proto jsem se toho jako zastupitel ujal. Jsem zároveň rád, že se mi podařilo kolegy v zastupitelstvu přesvědčit o smysluplnosti tohoto návrhu a že mi naslouchali. Chtěl bych jim za to poděkovat. Věřím zároveň, že bude za čas mezigenerační hřiště sloužit k plné spokojenosti chrudimských občanů,“ dodává závěrem František Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here