Když to víme a děláme, že to nevíme, ale vědí to všichni…

0
1729
O využití těchto pozemků pod stávajícími bytovkami v sídlišti Na Větrníku se bude nyní na zastupitelstvu hlasovat. Foto: Roman Zahrádka

Za dveřmi chrudimské radnice se nejspíš něco děje a radniční koalice v čele se starostou a čtyřmi místostarosty není tak jednotná, jak by se mohlo navenek zdát. Důkazem jsou poslední veřejné schůze zastupitelstva, které lákají k účasti stále více obyvatel města a novinářů, až jim za chvíli nebude zasedačka v Pardubické ulici stačit. Ti první chtějí řešit nakupené problémy, ti druzí jsou zase lační po informacích z diskuze, jež vyplují při názorových střetech zastupitelů na povrch. A to napříč celým politickým spektrem bez ohledu na to, zda jde o koalici nebo opozici.

Druhý „pokus“ propašovat bytovky na Větrník?

V posledním období těchto střetů opravdu přibývá a nesoulad v zastupitelstvu je evidentní. Naposledy třeba při projednávání změny územního plánu v sídlišti Na Větrníku, kdy vedení města už podruhé za sebou pustilo k hlasování záměr na výstavbu dalších bytových domů soukromým investorem v této lokalitě, ačkoliv bylo na předposlední schůzi dohodnuto, že bude z tohoto území vyškrtnut. Nebylo proto divu, že to místní starousedlíky namíchlo a proti dalšímu „pokusu“ propašovat do územního plánu nové bytovky se ostře ohradili.

Úmysl, nebo opomenutí? Sáhne si Čechlovský do svědomí?

Kdo za to může? Právě na předposlední schůzi veřejně slíbil neuvolněný místostarosta Jan Čechlovský (ODS), že bude záměr developera Kušty z územního plánu vyškrtnut. A nebyl… „Zda to bylo úmyslné nebo z důvodu opomenutí, nechť si pan Čechlovský sáhne do svědomí sám,“ komentoval druhý neúspěšný „pokus“ o prohlasování bytovek městský zastupitel František Pilný (ANO 2011). A ejhle, kolem tohoto bodu se vzápětí strhla poměrně živá diskuze na facebookovém profilu Noviny Chrudim.

„Že by v tom byl nějaký zájem?“ ptá se čtenář

„Na něco, co je ovšem ve veřejném zájmu, místostarosta zapomene, a na něco ne. Zajímavé, že by v tom byl nějaký zájem? Hodí se k tomu hláška z filmu se Seagalem o přepadení chemické továrny v Číně. Číňan ví, že to víme, my děláme, že to nevíme, ale všichni to vědí…,“ píše mnohoznačně na profilu našich novin Richard Alexa. „Rozhodně než další byty by to chtělo parkoviště. Každopádně se to řeší už pár let a stejně tak se to dalších pár let řešit bude,“ přidává se Jarmila Dušková, která tak naráží na letitý nesplněný slib chrudimské radnice, že v sídlišti, kde se běžně parkuje i na okolních polích, rozšíří parkovací kapacity.

Pospojovat nitky a zjistit, kdo je loutkář a kdo figurka

A světe, div se, do diskuze se přidává i chrudimský starosta Petr Řezníček (SNK ED). „Až na to, že to od posledního zastupitelstva neřešil místostarosta Trávníček. Ale Fanda přece Jarouše neshodí,“ píše starosta a přidává smajlíka. Jenže si evidentně naběhl. „Až na to, že územní plán má na starosti pan Čechlovský. Nemusíte krýt svého kumpána, my víme své,“ kontruje Pavel Klvaňa. Jaké otázky z toho plynou? Že by měl starosta Řezníček nějaký problém se svým prvním zástupcem? Ostatně nebylo by to poprvé. A že by kryl svého kamaráda Čechlovského? Tady se nechci pouštět do spekulace. Každopádně mají tito dva politici k sobě blízko a v zákulisí se dokonce hovoří o tom, že radnici ve skutečnosti řídí jen tito dva pánové. Takže, nezodpovězených otázek je hodně, skutky však vypluly na povrch. Teď už jen jednotlivé nitky pospojovat a zjistit, kdo je v této hře loutkář a kdo jen pouhá figurka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here