Městská policie Chrudim bude muset podle všeho vypsat kvůli nezájmu lidí znovu výběrové řízení na dva nové strážníky

0
1655
Foto: Městská policie Chrudim

Lidí se zaměstnavatelům všeobecně nedostává a stejný problém řeší v současnosti také Městská policie Chrudim, která se snaží od začátku srpna posílit svůj početní stav o dva nové strážníky. Podle všeho marně. Bude totiž muset s největší pravděpodobností vypsat znovu výběrové řízení, jehož platnost končí s tímto týdnem. Pro Noviny Chrudim to uvedl vrchní strážník Lukáš Dvořák.

Nové lidi přibírají i nové obecní policie, policisté a vojáci

„Máme momentálně ve stavu 19 lidí a jednu strážnici na mateřské dovolené. Už dlouhodobě proto plánujeme posílit stav na dvaadvacet lidí,“ říká vrchní strážník. Za nedostatkem vhodných adeptů spatřuje zejména vznik nových obecních policií v okolí Chrudimě, například v Heřmanově Městci nebo Hrochově Týnci, kde není tak náročná služba, a dále to, že posilují svoje početní stavy také Policie ČR a Armáda České republiky. Obě složky se přitom potýkají se stejnými problémy jako chrudimští strážníci.

Už nyní je asi o 200 oznámení více než za celý loňský rok

„Musíme se vyrovnat nejen s nedostatkem lidí, ale zároveň i s rostoucím počtem oznámení,  k nimž musíme vyjíždět. Nyní jich už registrujeme asi o 200 více než v celém loňském roce. Proto je nových lidí zapotřebí,“ pokračuje Dvořák. Výběrové řízení na dva nové strážníky bylo vypsáno 4. srpna a doposud se do něj přihlásil pouze jeden člověk, takže není prakticky z čeho vybírat. „Je tedy zřejmé, že budeme muset výběrové řízení zopakovat,“ přiznává vrchní strážník s tím, že si představoval možný výběr z vícero adeptů.

Zájem uchazečů brzdí nízké platové ohodnocení strážníků

Zájem lidí o službu v Městské policii Chrudim může podle všeho brzdit také platové zařazení strážníků. Město Chrudim jim totiž nabízí nástupní plat pouze ve výši 13 400 korun hrubého měsíčně, který se s odslouženými roky může vyšplhat maximálně na částku 20 150 Kč spolu se zvláštním čtyřtisícovým příplatkem, což je mzda srovnatelná s výplatou prodavaček v některých supermarketech. Když k tomu ještě připočteme náročnou službu ve směnovém provozu včetně nočních služeb, nelze se vůbec divit, že se lidé k Městské policii Chrudim za současné situace na trhu práce nehrnou. Uvidíme tedy, jak se městu podaří tento problém vyřešit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here