Filmový klub Chrudim uvede film Vážený občan, který se trefuje do lidské zášti a nepřejícnosti

0
1424

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 28. září ve 20 hodin v Městském kině argentinsko-španělský film Vážený občan, který v sobě kombinuje humorné prvky s dramatem.

Namísto zadostiučinění se dostavila kocovina

A o čem film pojednává? Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Získal Nobelovu cenu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Zhrzený autor, žijící ve Španělsku, se uzavře přede všemi, přestane psát a tvrdošíjně odmítá pozvání na prestižní akce, rozhovory či setkání. Cosi se v něm však zlomí ve chvíli, kdy v poště najde psaní z rodného argentinského zapadákova, odkud kdysi utekl. Má mu být přidělen čestný titul váženého občana. Mantovani se rozhodne vrátit – ke vzpomínkám, dávným láskám, přátelstvím i křivdám.

Téma zášti a nepřejícnosti vůči tomu, kdo je úspěšný

Osvěžující kombinace dramatu a černého humoru na téma zášti a nepřejícnosti vůči tomu, kdo je úspěšný. A také nahořklá výprava do duše umělce, který pomalu ztrácí inspiraci i víru v lidstvo. K autentičnosti postav i prostředí výrazně přispívají roztřesené záběry kamery s leckdy chaotickým střihem, které lze vnímat jako příklon k nezávislému nízkorozpočtovému filmu či jako hravou stylizaci do podoby „studentského cvičení“.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů v České republice

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2017, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 28. září: Vážený občan
režie: Gastón Duprat, Mariano Cohn, Argentina / Španělsko, 2016, 117 min.

Video: Film Europe Media Company
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here