Agresivnímu bezdomovci z Orle museli strážníci u herny Nevada nasadit pouta

0
709
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 2. října v 11.50 hodin volal místní občan na linku 156 s tím, že v Poděbradově ulici parkuje vozidlo před garáží a brání tak výjezdu. V průběhu řešení události se na místo dostavil řidič vozidla, s nímž byl přestupek vyřešen uložením pokuty.

Neznalá pokladní ČD se domnívala, že ji cizinci obtěžují

Ve 12.49 hodin se na strážníky obrátila pracovnice Českých drah s tím, že se ve vestibulu vlakového nádraží pohybují dva podnapilí muži, kteří ji obtěžují. Hlídka zjistila, že jde muže cizí národnosti, přičemž jeden z nich požadoval jízdenku do Prahy. Vzhledem k jazykové bariéře došlo k chybnému pochopení dané komunikace a žena si tak myslela, že ji muž slovně napadá. Tuto verzi potvrdil i jiný dotázaný zaměstnanec ČD. Přestupkové jednání tedy nebylo zjištěno.

Odchycený zlatý retrívr ve Václavské ulici

Po 16. hodině řešili strážníci volné pobíhání psa. Pes plemene zlatý retrívr se měl pohybovat v blízkosti kruhové křižovatky ve Václavské ulici. Hlídka zde psa odchytla a s pomocí evidenčního čísla známky zjistila jeho majitelka. O chvíli později se na místo dostavil přítel majitelky, který si psa převzal.

Agresivní bezdomovec nadýchal téměř čtyři a půl promile

V 17.21 hodin přijal operační pracovník městské policie oznámení o tom, že se v Havlíčkově ulici u herny Nevada perou bezdomovci. Strážníci zjistili, že bezdomovec s trvalým pobytem v Orli fyzicky napadal druhého bezdomovce. Jelikož se u muže v průběhu jednání s hlídkou stupňovala jeho agresivita, přistoupili strážníci k použití donucovacích prostředků, kdy mu byla za použití hmatů, chvatů přiložena služební pouta. Následně byla u muže provedena dechová zkouška s výsledkem 4,4 promile alkoholu. Vzhledem k silně opilosti byl agresor převezen k vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice, kam byl muž předán krátce po 18. hodině. Celý případ bude postoupen k dořešení přestupkové komisi.

Napadení psa jiným psem v ulici Obce Ležáků

Asi v 19.30 hodin vyjížděli strážníci do ulice Obce Ležáků, kde došlo k napadení psa jiným psem. Oznamovatelka na místě strážníkům uvedla, že stála na chodníku se psem v náručí. Ze dvora vyběhl cizí pes, který jejího psa škrábl zubem. Šetřením bylo zjištěno, že majitelka pobíhajícího psa zajížděla s vozidlem na dvůr a otevřenou bránou její pes utekl na chodník. Celý případ byl zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here