Spalovač mrtvol na prknech Divadla Karla Pippicha v Chrudimi

0
997

Ve čtvrtek 5. října v 19 hodin uvádí ostravské Divadlo Petra Bezruče na hlavní scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi divadelní hru v režii Jakuba Nvoty Spalovač mrtvol.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji

Vstupenky na představení jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Není zapálenějšího zaměstnance krematoria

O čem hra pojednává? Není zapálenějšího zaměstnance krematoria, než je pan Kopfrkingl. Není příkladnějšího otce a manžela, než je pan Kopfrkingl. Je to abstinent a nekuřák, zkrátka slušný občan. Tak si snad zaslouží špetku toho uznání, ne? Fuksův temně groteskní příběh z doby nastupujícího nacismu sleduje zhoubnou proměnu malého člověka, kterého konečně začal někdo brát vážně.

dobrá rasa, špatná rasa a přátelé žehu / žije se nám tak blaze / co kdybych tě oběsil, nebeská? / tak pravil kopfrkingl / husí kůže v žáru kremačních pecí / je libo rakvičku, nebo věneček?

V hlavních rolích Norbert Lichý a Marcela Čapková

Hrají: roman kopfrkingl norbert lichý / lakmé, jeho manželka marcela čapková / zina, jeho dcera sarah haváčová / mili, jeho syn vojtěch říha / willi reinke, doktor bettelheim a další dušan urban / pan dvořák, mladý důstojník a další jakub burýšek / erna reinkeová, komediantka, paní podzimková a další markéta haroková / slečna lála, mladá růžolící dívka v černých šatech, slečna lišková a další pavla gajdošíková

Režie: Jakub Nvota
Uvádí Divadlo Petra Bezruče, Ostrava

Video: DivadloPetraBezruce
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here