Začala stavba cyklostezky z Černé za Bory do Žižína. Jeden kilometr trasy vyjde na více než sedm milionů korun

0
579
Ilustrační foto: Pixabay.com

Po dlouhých letech příprav začíná výstavba cyklostezky, která spojí Černou za Bory s obcí Žižín. Cyklostezka bude dlouhá zhruba jeden kilometr a přijde na více než sedm milionů korun (asi 7,25 s DPH). Městu se na tuto stavbu nepodařilo získat dotace, bude ji tedy financovat z vlastního rozpočtu.

Důvodem k výstavbě je intenzivní provoz na komunikaci

„Silnice II/355 mezi Černou za Bory a Žižínem je poměrně úzká, s intenzivním provozem. Pravidelně zde vzniká řada nebezpečných situací pro všechny účastníky provozu, tedy i cyklisty a chodce, cyklostezka v tomto úseku je velmi potřebná,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát (ANO 2011). Proto se město rozhodlo vybudovat v tomto úseku stezku pro cyklisty a chodce i přes to, že neuspělo se žádostí o dotace a bude ji financovat ze svého rozpočtu.

Čtvrtý městský obvod usiluje o cyklostezku už řadu let

Zahájení stavby této cyklostezky je velkým zadostiučiněním pro starostu městského obvodu Pardubice IV Petra Heřmanského (ODS). „O stavbu usilujeme už řadu let. Přesvědčit některé majitele, aby nám pozemky pod stezkou prodali, nebylo jednoduché a jsem rád, že se nám konečně podařilo dotáhnout vše do konce,“ tvrdí starosta.

Trasa se smíšeným provozem bude osvětlená

Stavba cyklostezky oficiálně začala dnes, dokončena by měla být v první polovině příštího roku. Postaví ji pardubická společnost M – Silnice, která zvítězila ve výběrovém řízení s nabídkovou cenou 7,09 milionu korun (bez DPH). Cyklistická stezka se smíšeným provozem pro pěší i cyklisty bude osvětlená a dlouhá 1,045 kilometru. Cyklostezka je součástí rozsáhlého projektu na vybudování komplexní sítě komunikací pro cyklisty ve městě s návazností na stezky nadregionálního významu a propojení místních částí s centrem Pardubic. Cílem tohoto projektu je zvýšení podílu bezmotorové dopravy ve městě a zvýšení komfortu cyklistů, ať dojíždějí na kole za prací, nebo jezdí rekreačně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here