V Horce u Chrasti se ztratil další houbař. Republiková policie musela do pátrání zapojit i psovoda se psem

0
1314
Foto: Pixabay.com

V neděli 8. října kolem poledne volal na tísňovou linku 158 muž, že si vyšel do lesa na houby z Horky směrem na Chrast a ztratil se. Policie ČR proto po něm neprodleně zahájila pátrací akci, do které se zapojili policisté z Chrasti a Skutče a také policejní psovod se psem. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Jana Drtinová.

Ztracený muž se nacházel ve vojenském prostoru

Pátrací akce přitom následovala hned poté, co se v sobotu 7. října ztratila v lese u Trhové Kamenice 88letá žena, která vyrazila rovněž na houby a byla pohřešována od 14 do 23 hodin. „Dotyčný operačnímu důstojníkovi sdělil, že se nachází ve vojenském prostoru u jezírka. Na určené místo tedy vyrazili naši policisté a muže nalezli v pořádku bez zranění. Následně jej odvezli do místa jeho bydliště,“ říká mluvčí Drtinová.

Několik důležitých rad před vycházkou do lesa

„Ať už se do lesa vydáte na houby nebo jen tak na procházku, vždy dodržujte několik zásad. Nechoďte sami tam, kde to neznáte. Mějte u sebe nabitý mobilní telefon. Na procházkách si všímejte zajímavých bodů v přírodě, podle kterých byste se mohli lépe zorientovat nebo k sobě telefonicky navést pomoc. Při odchodu z domu sdělte rodině, kam se chystáte. Pamatujte, že i v přehledném a známém terénu se můžete ztratit. Proto je důležité být ostražitý a výlety do přírody nebrat na lehkou váhu,“ varuje závěrem Jana Drtinová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here