Zbrojař Strnad prodává logistickou firmu Nika. Jejím novým majitelem se stane autodopravce Šmídl

0
3638
Foto: Tiskový servis Czechoslovak Group

Zbrojař a majitel holdingu Czechoslovak Group (CSG) Jaroslav Strnad, který žije ve Slatiňanech, je známý nejen tím, že rozšiřuje portfólio svých firem, ale i tím, že se zbavuje nevýdělečných aktivit podobně jako v případě chrudimského hotelu Bohemia. Z těchto důvodů se nyní rozhodl prodat za nezveřejněnou částku také svoji logistickou firmu Nika Logistics, jež sídlí v Hrochově Týnci.

Audopravce ze Žamberka zvýší kapacitu vozidel na více než pět set

Firmu přitom od Strnada kupuje autodopravce Šmídl ze Žamberka, který se netají tím, že se chce stát největším tuzemským autodopravcem. Až doposud totiž provozoval zhruba 280 vozidel a po koupi firmy Nika svoji kapacitu zdvojnásobí. Pro média to potvrdil to generální ředitel společnosti Šmídl Radek Odstrčil.

Základní údaje o dopravní společnosti Nika Logistics

Nika Logistics byla založena v roce 1997 jako malá dopravní firma s přidruženým autoservisem. Po dvou letech ji od zakladatele koupila společnost Excalibur Army, na jejíž základech vznikl holding Czechoslovak Group. Spolu s dalšími společnostmi patřícími do holdingu CSG postupně rostla i Nika, která se z malého autodopravce proměnila ve významnou firmu s flotilou téměř 250 vozidel, schopností organizace mezinárodních přeprav s využitím železniční, námořní i letecké dopravy a vlastními logistickými a skladovými areály. Společnost Nika Logistics v roce 2016 vygenerovala tržby v hodnotě 866 milionů Kč, hospodářský výsledek byl ve výši 25 milionů Kč. Aktuálně společnost zaměstnává na 350 zaměstnanců.

Strnadův holding CSG měl loni tržby 15,4 miliardy korun

Vedle toho CSG koupila loni pět firem, mezi nimi například letňanskou Avii, kterou stěhuje do Přelouče, nebo Kovosvit, a chystá se tak specializovat výhradně na průmyslovou výrobu, například na výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl, munice nebo brzdových systémů pro kolejová vozidla. Rok 2016 byl pro CSG velice úspěšný. Nekonsolidovaný celek společností CSG vygeneroval tržby v hodnotě 15,4 miliardy Kč a podniky holdingu zaměstnávaly téměř pět tisíc zaměstnanců.

Zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here