MFK Chrudim – SK Viktorie Jirny 0 : 0 – po penaltách 5 : 4

0
856

V sobotu 14. října sehrálo mužstvo MFK Chrudim na domácím hřišti Za Vodojemem vyrovnané soutěžní utkání 10. kola Fortuna ČFL a porazilo tým SK Viktorie Jirny až v penaltovém rozstřelu 5 : 4.

Další dva body za výhru na penalty

MFK Chrudim – SK Viktorie Jirny 0:0

Branky:

Karty: 81. Parys (JIR), 87. Procházka (JIR), 90. Pokorný (JIR)

Rozhodčí: Makovička – Urban, Průcha

Diváci: 340

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Kesner, Langr (66. Ptáček), Vodrážka, Kopecký, Dostálek – Kučera

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Vondráček (84. R. Stockner), Čepelák, Kejha (C) – Křeček, Kocourek (77. M. Stockner), Procházka, Pokorný – Vandas (89. Černý), Klán

Domácí fotbalisté si od začátku utkání vytvořili mírnou převahu. Ve 4. minutě musel však domácí brankář Mrázek udržet míč před brankovou čárou po souboji s Vandasem. Domácí odpověděli nebezpečnou střelou z přímého kopu Kopeckým, kdy se brankář Kafka jen díval na míč, který jen těsně minul hostující branku. Domácím se zcela nedařila rozehrávka a kombinace. Hosté bránili a spoléhali spíše na brejky. Ty jim chrudimská defenziva moc nedovolovala a tak mnoho fotbalového k vidění nebylo. Ve 33. minutě volala po gólu šance Drahoše, když si na centr z pravé strany hráč naběhl a brankář Kafka jeho hlavičku reflexivně vyrazil. Ve 34. minutě mířil Klán z úhlu do tyče domácí branky. Následná dorážka mířila vysoko nad branku domácích. Domácí dále zatlačili soupeře, ale dostat se na dostřel hostující branky se jim nedařilo. Poločas tak skončil nerozhodně 0:0. Druhý poločas začal tlakem domácích. MFKáči měli optickou převahu a vytvářeli si čím dál tím více příležitostí. Ze závarů před hostujícím brankářem Kafkou však nic nebylo. Hostující brankář několikrát své spoluhráče podržel, a nebo domácí minuli svatyni hostí o centimetry. V 67. minutě po domácím tlaku přišel centr Dostálka na nabíhajícího Kopeckého a ten hlavou uklidil míč k tyči. Radost z gólu netrvala dlouho. Rozhodčí pro ofsajd branku neuznal. Začalo znovu dobívání branky Jiren. Pětadvacetiminutový tlak však gól nepřinesl a tak Jirny uhráli pro ně cennou bezbrankovou remízu. Na pokutové kopy domácí zvítězili 5:4 v 7. sérii gólem Řezníčka. Brankář Mrázek se vytáhl a kryl hned tři pokutové kopy. Za domácí nepromněnili penaltu Mastík a Drahoš. Naopak mezi úspěšné exekutory se zapsali Kučera, Kopecký, Ptáček, Mrázek a Řezníček. Chrudim tedy zvítězila ve zvláštním utkání na pokutové kopy 5:4 a do tabulky si připsala dva body.

Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim.cz