Neshody bezdomovců na Palackého třídě a hádka dětí před nedalekou restaurací

0
593
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 14. října v deset dopoledne byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde u tamní restaurace zaparkovali motorkáři své stroje takovým způsobem, že ostatním řidičům v daném místě zkomplikovali průjezd. Po příjezdu hlídka shledala, že motorkáři odjeli pryč a průjezdnost byla obnovena.

U točny Pod Kopcem znemožňovala auta průjezd

V 10.25 hodin se dostavil do služebny strážníků místní občan s tím, aby oznámil, že u točny v ulici Pod Kopcem parkují automobily takovým způsobem, že zde není možné s vozidlem projet. V době příjezdu hlídky se na místě nacházeli pouze automobily, které právě vykládaly zboží, a průjezdnost v daném místě byla zachována.

Pes odchycený ve Václavské ulici skončil v útulku

O dvacet minut později obdrželi strážníci telefonické oznámení od muže, který odchytl ve Václavské ulici u supermarketu volně pobíhajícího psa černé barvy a středního vzrůstu. Hlídka zvíře převzala a dopravila jej do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes předán přítomné pracovnici.

Neshody několika bezdomovců na Palackého třídě

Po půl čtvrté odpoledne vyjeli strážníci na Palackého třídu, odkud místní občan oznámil, že on i jeho kamarádi jsou zde obtěžováni další osobou. Hlídka zjistila, že šlo o neshody mezi několika přítomnými bezdomovci. Žádné protiprávní jednání nebylo však zjištěno.

Krádež drahého alkoholu v chrudimském Albertu

V 15.38 hodin volala na linku 156 ostraha Albertu v ulici Dr. Milady Horákové s tím, že mají k dispozici kamerový záznam z prodejny, kde je zachycena krádež zboží v prodejně, k níž došlo před několika dny. Po příjezdu příslušná pracovnice hlídce uvedla, že šlo o dražší lahev alkoholu, kterou neznámý pachatel pronesl za pokladní zónu bez zaplacení. Protože se na místě nepodařilo osobu podezřelou ze spáchání přestupku proti majetku podle kamerového záznamu ztotožnit, byla událost zadokumentována a postoupena přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Hádka dětí před restaurací v Havlíčkově ulici

Přesně v 18 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení, že má před restaurací v Havlíčkově ulici docházet ke slovní rozepři mezi dětmi. Po příjezdu hlídky se už na místě nacházeli policisté, kteří celou věc šetřili a ničeho po strážnících nežádali. Hlídka poté odjela.

Vymyšlené napadení u restaurace v Husově ulici?

Krátce před půl jedenáctou večer požádal o příjezd strážníků do Husovy ulice muž, který uvedl, že byl před zdejší restaurací napaden neznámým mladíkem. Později však hlídce uvedl, že o žádném napadení neví a městskou policii prý vůbec nevolal. Protože muž neměl žádné viditelné zranění a k protiprávnímu jednání zřejmě nedošlo, strážníci odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here