Falešný pracovník chrudimské sociální správy obral nemohoucího muže o šest stovek a občanku

0
565
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 17. října v 10.40 hodin požádala o příjezd strážníků obyvatelka Husovy ulice, neboť na jejím vyhrazeném parkovacím místě pro invalidu neoprávněně parkoval cizí automobil. Jelikož se majitele tohoto auta nepodařilo kontaktovat, byla za jeho stěrač po domluvě s oznamovatelkou umístěna výzva pro nepřítomného řidiče, který byl předvolán k projednání dopravního přestupku.

Parkovačka na autobusové zastávce na Palackého třídě

V 11.15 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že na Palackého třídě u konkrétního domu zaparkoval jeden z řidičů svoje vozidlo takovým způsobem, že znemožnil lidem přicházejícím ve směru od zmíněného domu vstoupit do prostoru autobusové zastávky. Hlídka na tento automobil umístila další výzvu pro nepřítomného řidiče.

Parkování na místě pro invalidu ve Škroupově ulici

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci na základě telefonátu do Škroupovy ulice, kde stál na parkovišti automobil, pravděpodobně neoprávněně zaparkovaný na vyhrazeném parkovacím místě pro invalidní osoby, neboť oznamovatelka uvnitř auta nezaregistrovala příslušnou parkovací kartu. Po příjezdu hlídky se na zmíněném parkovacím místě už žádné vozidlo nenacházelo a přestupkové jednání nebylo tedy strážníky zjištěno.

Stání auta na chodníku před Městským úřadem Slatiňany

Ve 12.33 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení, že ve Slatiňanech pod budovou městského úřadu parkují automobily na chodníku. Hlídka zde našla jedno takto zaparkované vozidlo, na které umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Kam zmizel falešný pracovník sociálky v obleku?

Před 13. hodinou informoval strážníky obyvatel Pardubické ulice o tom, že jej v místě bydliště kontaktoval neznámý muž, který se představil jako pracovník sociální správy, a oznámil mu, že má u jejich úřadu nějaký doplatek, proto aby zakoupil kolek a poté se dostavil na úřad. Když oznamovatel neznámému muži v obleku šedivé barvy oznámil, že nemůže chodit, muž se nabídl, že celou věc zařídí sám a požadoval po oznamovateli vydání občanského průkazu a finanční hotovosti ve výši 600 Kč. Oznamovatel tedy dotyčnému požadované věci vydal, ten odešel pryč a už se neozval. Hlídka nejprve prověřila, že sociální správa tyto služby občanům neposkytuje. Protože šlo nejspíš o podvodníka, byla událost zadokumentována a následně bude předána k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi. O celé události byla zároveň vyrozuměna Policie ČR.

Osoby ve značkovém oblečení vybírající peníze na děti

Několik minut po 17. hodině byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde se na parkovištích u zdejších supermarketů měly pohybovat údajně hluchoněmé osoby, oblečené do značkových sportovních oděvů, které zde vybíraly od kolemjdoucích lidí peníze pro děti. Na místo tedy vyjela hlídka, která před příjezdem obdržela informaci od oznamovatele, že všechny osoby už nasedly do osobního automobilu s konkrétní RZ a odjely pryč. Strážníci proto následně prověřili všechna parkoviště v okolí místních supermarketů, avšak s negativním výsledkem.

Děti házející z mostu kameny na projíždějící auta

V 17.32 hodin volala na linku 156 řidička s tím, že nedaleko sídliště Na Větrníku se u nadchodu pro zvěř nad silničním obchvatem města nachází několik dětí, které házejí kameny dolů na projíždějící automobily. Po příjezdu hlídky zde už však nebyl nikdo zastižen.

Muž vykřikoval z balkónu domu, že někomu ublíží

Krátce po 21. hodině vyjeli strážníci do sídliště Na Rozhledně, odkud obdrželi oznámení, že na balkónu konkrétního bytového domu vykřikuje muž, že někomu ublíží. Po příjezdu hlídky byl už ale na místě klid a na balkónech se nikdo nenacházel. Kontrolou uvnitř domu strážníci zaregistrovali, že v jednom z bytů hraje hlasitá hudba. Kontaktovali proto jeho obyvatele, aby hudbu ztišil. Hlídka zároveň muže poučila, aby po 22. hodině nerušil noční klid. V uvedenou dobu strážníci v domě žádné přestupkové jednání nezaregistrovali.

Mladící zkoušeli v době nočního klidu stereo v autě Na Větrníku

Asi ve 22.30 hodin obdrželi strážníci anonymní oznámení o hlasité hudbě z automobilu zaparkovaného v sídlišti Na Větrníku. V uvedeném vozidle hlídka zastihla dva mladíky. Hudba však nehrála a na místě byl klid. Řidič na dotaz strážníků uvedl, že pouze na několik vteřin ve vozidle zesílil hudbu, aby se pochlubil svému kamarádovi. Hlídka mladého muže poučila a ten následně odjel pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here