Ve Fibichově ulici vyšiloval opilec a házel po lidech z okna lahve a nábytek. Nakonec skončil zakrvácený v nemocnici

0
553
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středu 18. října po půl osmé ráno upozornila strážníky místní žena na to, že u Kapucínského kláštera leží bezdomovec. Hlídka zjistila po probuzení v tomto muži místního obyvatele. Jelikož se orientoval a byl zdravotně v pořádku, byl z místa vykázán.

Nález občanského průkazu v Husově ulici

Přibližně o dvacet minut později obdrželi strážníci oznámení od ženy, která v Husově ulici nalezla občanský průkaz. Hlídka doklad od oznamovatelky převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Místní občan upozornil na opilce u Kateřinského kostela

V 8.17 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že se u Kateřinského kostela v Husově ulici zdržuje zřejmě opilý muž. Hlídka shledala, že je dotyčný v mírně podnapilém stavu, avšak orientoval se a mohl proto následně odejít do nedalekého bydliště sám.

Volně pobíhající černý pes v Markovicích v ulici U Hřiště

Před desátou dopoledne vyjeli strážníci do Markovic, kde se měl podle telefonického oznámení v ulici U Hřiště nacházet volně pobíhající pes černé barvy. Hlídka prověřila ulici i okolí, avšak s negativním výsledkem.

Automobily bránící v průjezdu Lázeňskou ulicí

Krátce před polednem bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že se v Lázeňské ulici nacházejí automobily, které tu brání v průjezdu ostatním řidičům. Hlídka oznámení prověřila, ale přestupkové jednání nezjistila, protože byla průjezdnost ulice zachována.

Jack Russel teriér skončil v psím útulku v Sečské ulici

Asi ve 13.30 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde místní žena zaregistrovala v okolí supermarketu volně pobíhajícího psa. Hlídka tedy zvíře odchytla a převezla jej do psího útulku v Sečské ulici, kde si psa plemene Jack Russel teriér převzala přítomná pracovnice.

Tři parkovačky před poštou v Toposké ulici

V 16.34 hodin informoval místní občan strážníky o tom, že v Topolské ulici před budovou pošty parkují automobily v místě, kam je vjezd dopravním značením zakázán. Hlídka zde shledala celkem tři vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Opilec vyhodil z okna domu ve Fibichově ulici lahve a židli

Několik minut před 17. hodinou obdrželi strážníci telefonické oznámení o opilém muži, který z okna bytového domu ve Fibichově ulici vyhazoval různé věci. Po příjezdu vyšlo najevo, že dotyčný muž z okna svého bytu vyhodil židličku a následně několik lahví. Když se jej strážníci pokusili kontaktovat, odmítl otevřít a s hlídkou komunikoval pouze přes zavřené dveře. Protože během jednání vulgárně nadával přítomné správkyni domu, hlídka událost zadokumentovala, zjistila svědky počínání tohoto muže a následně věc postoupila k dořešení přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi.

V sídlišti Víta Nejedlého vyvěrala opět na ulici voda

Před 18. hodinou volala na linku 156 místní žena s tím, že v sídlišti Víta Nejedlého před konkrétním domem vyvěrá z chodníku voda. Hlídka prověřila vše na místě a následně informovala Vodárenskou společnost Chrudim. Její pracovník sdělil, že o problému už vědí a že se věc už v řešení.

Potížista z Fibichovy ulice musel se zakrváceným zadkem do nemocnice

Asi ve 20.30 hodin byli strážníci přivoláni opět do bytového domu ve Fibichově ulici, kde podnapilý muž z předchozího oznámení nadával na chodbě sousedce. Na místo tedy vyjela hlídka, která při jednání s tímto mužem shledala, že jeví známky požití alkoholu, a dále, že má na hýždích krvavé řezné zranění. Následně vyšlo najevo, že muž si uvedené zranění způsobil doma sám, když demoloval vybavení svého bytu a skleněné láhve. Strážníci proto muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, při které mu naměřili hodnotu 2,74 promile alkoholu. Poté byla na místo přivolána sanita, která muže dopravila za asistence hlídky do nemocnice. Mužovo počínání bude předmětem dalšího šetření.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here