Z pardubického letiště začala letadla opět létat pravidelně do Moskvy

0
1813
Foto: Pixabay.com

Z pardubického letiště začala létat další pravidelná linka. K Londýnu přibylo od 1. října letecké spojení s Moskvou. Lety jsou provozované leteckou společností Red Wings Airlines. Letenky je možné zakoupit i přes web letecké společnosti. Ceny začínají na 196 EUR za zpáteční letenku. Doba letu je 2 hodiny 45 minut.

Stroje Tupolev Tu-204 létají dvakrát týdně

„Lety jsou operované z letiště Domodědovo dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Společnost pro ně bude využívat své stroje Tupolev Tu-204 o kapacitě 210 sedaček,“ říká ředitelka pardubického letiště Hana Šmejkalová. „Termíny odletů jsou příhodné jak pro pracovní cesty, tak pro prodloužené víkendové pobyty v Moskvě,“ dodává vzápětí.

Jedno z nejrušnějších moskevských letišť

Mezinárodní letiště Moskva – Domodědovo je jedním ze tří hlavních letišť Moskvy a zároveň i jedním z nejrušnějších v Rusku. Využívá jej zhruba stovka leteckých společností z celého světa. Z letiště se cestující do centra Moskvy dostanou buď rychlovlakem zvaným Aeroexpress (odjezdy každých 30 minut, doba jízdy cca 40 minut) nebo kyvadlově organizovanou autobusovou dopravou. Letiště leží přibližně 42 kilometrů od Moskvy jižním směrem.

Jednání o pravidelném spojení probíhala víc než rok

„O zavedení pravidelného spojení z Pardubic do Ruska jsme se společností jednali více než rok. Jsem ráda, že se nám nakonec podařilo zájem dopravce využít a můžeme ohlásit zavedení nové, a věřím, že ne poslední linky,“ uzavírá ředitelka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here