Filmový klub Chrudim uvede thriller Vážený občan, který je o odplatě za zvrhlosti nacismu

0
848

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 26. října ve 20 hodin v Městském kině kanadský komorní thriller Vzpomeň si, který pojednává o pronásledování minulostí a sladké odplatě v režii Atoma Egoyana, režiséra nominovaného na Oscara, a s oscarovými herci v hlavních rolích.

Šokující odhalení v netradiční road movie

Devadesátník Zev (Christopher Plummer) uteče po smrti své ženy z pečovatelského domu a vydá se na sedmdesát let odkládanou cestu za pomstou. Bojuje se selhávající pamětí, ale má instrukce od přítele Maxe, kterému podává zprávy o misi, v níž potřebuje najít muže odpovědného za smrt jejich rodin v Osvětimi. Ten se skrývá pod cizí identitou… Napětí, morální dilemata a šokující odhalení v netradiční road movie o zvrhlosti nacismu.

Důmyslné navození okamžiků akčního napětí

Komorní thriller o odplatě, která je i díky tomu, že zrála tak dlouho, neuvěřitelně sladká. Egoyan nesází na drastické scény, ale nápaditě pracuje s faktickými detaily a důmyslně navozuje okamžiky akčního napětí. Dějem prosakují pocity ztráty identity a antisemitismus, jehož hrůznost nevyvěrá z minulosti, nýbrž ze setkání v současnosti.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů v České republice

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2017, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 26. října: Vzpomeň si
režie: Atom Egoyan, Kanada, 2015, 95 min.

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here