U rybníka Na Podhůře došlo k ucpání stavidla. Voda přetekla přes hráz a zalila nedalekou silnici

0
897
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 24. října před osmou ráno volala na linku 156 místní žena s tím, že u rybníka na Podhůře došlo k ucpání stavidla, takže voda z nádrže začala přetékat přes břeh a teče po silnici. Hlídka oznámení prověřila a poté vyhledala spolumajitelku rybníka, kterou upozornila na vzniklý problém. Žena poté ve spolupráci s hasiči zajistila vyčistění stavidla, aby jím voda opět mohla protékat a následně prováděla kontroly vodní nádrže, aby se už událost neopakovala.

Parkovačka ve vnitrobloku ve Sladkovského ulici

Přesně v osm ráno obdrželi strážníci stížnost na nesprávně zaparkované automobily na zeleni ve vnitrobloku ve Sladkovského ulici. Hlídka zde zaregistrovala jedno takto zaparkované auto, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Dva roky nezajištěný automobil v Topolské ulici

V 16.47 hodin vyjeli strážníci na základě do Topolské ulice, kde se nacházel nezajištěný automobil, který podle oznamovatele parkuje na uvedeném místě zhruba dva roky. Hlídka shledala, že je vozidlo úplné a nejde o autovrak. Poté se strážníkům podařilo kontaktovat majitele auta, kterým je firma z Prahy. Jednatelka této společnosti hlídce sdělila jméno osoby, která má jejich vozidlo v užívání. Tohoto člověka z Chrudimi se prozatím ale nepodařilo kontaktovat, proto bude věc předmětem dalšího šetření.

Manžel v sídlišti U Stadionu nafackoval manželce

Po 20. hodině byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu místní ženou, kterou doma fyzicky napadl její manžel. Po příjezdu oznamovatelka hlídce sdělila, že při napadení nebyla nijak zraněná a lékařské ošetření nepotřebuje. Poté byla událost zadokumentována a oba manžele strážníci poučili, jak mohou ve sporu postupovat. Veškerý spisový materiál bude nyní postoupen přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi, která v případě udělení souhlasu napadenou ženou, neboť došlo k protiprávnímu jednání mezi osobami navzájem sobě blízkými, celou událost dořeší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here