Zastupitelé Pardubic dali zelenou revitalizaci fotbalového stadionu. Přijde na více než 500 milionů

0
1902
Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek

Zastupitelstvo města Pardubic jasnou většinou hlasů schválilo revitalizaci letního fotbalového stadionu v centru města. Pro bylo celkem 29 zastupitelů, dva proti, tři se zdrželi a dva přítomní nehlasovali.

Modernizace areálu pocházejícího z 30. let minulého století

„Zastupitelstvo dalo zelenou modernizaci areálu, který pochází z 30. let minulého století a investici nutně potřebuje. Tribuny jsou navíc vyhlášeny kulturní památkou, takže je naše povinnost se o rekonstrukci stadionu postarat,“ říká těsně po úspěšném hlasování primátor města Martin Charvát (ANO 2011), který dodal, že je nutné si uvědomit, že se neschválila pouhá oprava stadionu, ale celková revitalizace okolního prostředí včetně levého břehu Labe, takzvané náplavky.

Další náklady budou nutné do infrastruktury kolem stadionu

„Největší rozpory byly v tom, na kolik přijde samotná oprava stadionu a co jsou další náklady investované do infrastruktury, okolního prostředí nebo parkování. Precizně dopracovaná zpráva pro jednání mnohé vyjasnila a rozklíčovala,“ dodává náměstkyně primátora a předkladatelka zprávy o revitalizaci letního stadionu Helena Dvořáčková (ANO 2011). Obsahem dlouhé diskuze byly také zdroje financování. Oprava fotbalového stadionu a revitalizace jeho okolí by měla být hrazena z úvěru, respektive úvěrového rámce, jenž má město k dispozici. „Ve chvíli, kdy se město pouští do takové investice, musí mít jasnou představu o jejím finančním krytí. Tím je v tuto chvíli úvěr, ale neznamená to, že tomu nemůže být jinak,“ vysvětluje náměstek primátora Jiří Rozinek (ČSSD) zodpovědný mimo jiné za finance. Na to zareagoval náměstek primátora Jan Řehounek (ANO 2011), který zodpovídá za dotační politiku. „V současné chvíli žádný konkrétní dotační program, který by k financování této akce přicházel v úvahu, nevidím. Pokud nějaký takový identifikuji, budu se maximálně snažit, abychom o dotaci zažádali a především byli úspěšní,“ uvádí Řehounek.

Za více než 500 milionů opraví město stadion i okolí

Za částku lehce přes 500 milionů korun včetně DPH opraví město nejen fotbalový stadion s památkově chráněnými tribunami a bránou borců, ale zrevitalizuje přilehlé okolí v ulici U Stadionu a pravý břeh Labe. Lokalita se tak stane místem pro sport a relaxaci obyvatel Pardubic. V příštích měsících bude dokončena projektová dokumentace. Výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce by mělo být vyhlášeno na podzim roku 2018, poté proběhne samotná realizace akce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here