Strážníci zjistili při kontrole neosvětlených cyklistů, že je jeden z nich utečenec z dětského domova. Předali ho policii

0
1502
Ilustrační foto: Pixabay.com

V sobotu 28. října po půl desáté dopoledne obdrželi strážníci oznámení o automobilu, který parkoval před jednou z prodejen ve Štěpánkově ulici. Hlídka zde zjistila, že je majitel uvedeného vozidla držitelem příslušné parkovací karty, která jej opravňuje k vjezdu do zmíněné lokality a k následnému parkování v ní. Přestupkové jednání tedy strážníci neshledali.

Retrívr odchycený v sídlišti U Stadionu skončil v útulku

Přesně ve 14 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, kde místní občan odchytl volně pobíhajícího psa plemene labradorský retrívr. Hlídka zvíře bez evidenční známky od muže převzala a dopravila jej do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes umístěn do připraveného kotce.

Strážníci odmítli převzít od ženy malé kotě

Ve 14.21 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že na parkovišti u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové nalezla opuštěné malé kotě. Protože hlídka vzhledem k velikosti zvířete a jeho zdravotnímu stavu neshledala důvod k jeho umístění do útulku, ženu poučila a z místa odjela.

Tři bezdomovci vlezli do areálu chrudimské Evony

Několik minut po 16. hodině vyjeli strážníci do Rooseveltovy ulice, kde do areálu zdejší továrny měly neoprávněně vniknout přes plot tři osoby. Přítomný pracovník vedení firmy hlídce sdělil, že šlo o tři osoby bez domova, které se z areálu továrny snažily dostat do kontejneru, který náleží k přilehlému supermarketu, aby si odnesly staré vyhozené pečivo. Poté ihned odešly pryč a žádnou škodu v areálu nezpůsobily. Hlídka poté prověřila okolí prodejny, avšak s negativním výsledkem.

Otevřené auto bez dozoru majitele v Hradištní ulici

Ve 20.15 hodin informoval telefonicky strážníky místní muž o tom, že v Hradištní ulici parkuje nezajištěný osobní automobil s otevřenými dveřmi a v jeho okolí se nikdo nenachází. Po příjezdu hlídky se k vozidlu dostavil jeho majitel, který uvedl, že při odnášení malého dítěte z automobilu opomenul zavřít dveře. Poté provedl kontrolu interiéru a shledal, že z vozidla nebylo nic odcizeno. Následně svůj automobil zajistil a strážníci odjeli.

Podezřelá dvojice na autobusové zastávce ve Vlčnově

Po 21. hodině oznámil na linku 156 místní občan výskyt podezřelých osob, pravděpodobně bezdomovců či squaterů, kteří třetím dnem obývají autobusovou zastávku ve Vlčnově. Hlídka zde zastihla mladý pár, muže a ženu, který na zastávce poklidně seděl a žádný nepořádek tam viditelně nezpůsobil. Hlídka tedy uvedené osoby požádala, aby v případě, že nikam necestují, prostor zastávky opustily. Ty žádosti vyhověly a odešly neznámo kam.

Neosvětlení cyklisti dostali od strážníků pokuty

Ve 21.45 hodin zaregistrovali strážníci při hlídkové činnosti dva neosvětlené cyklisty. Když byli uvedení mladíci hlídkou zastaveni, nemohl ani jeden z nich dostatečným způsobem prokázat svoji totožnost, proto byli na místo přivolána hlídka Policie ČR. Následně vyšlo najevo, že jeden z chlapců je hledanou osobou, neboť jako chovancem DDŠ v Kutné Hoře a zařízení opustil bez dovolení. Strážníci oběma chlapcům uložili pokuty za spáchaný dopravní přestupek a hledaného chlapce si převzala republiková policie k dalšímu opatření.

Skupina opilců hodila ve Slatiňanech do silnice stojan na kola

V neděli 29. října několik minut po půlnoci vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde se před restaurací v ulici T. G. Masaryka měla zdržovat skupina opilců, která se chovala hlučně a do silnice hodila stojan na jízdní kola. Po příjezdu hlídky se na místě už nikdo nenacházel a bylo ticho. Stojan na jízdní kola ve vozovce také neležel. Strážníci poté prověřili okolí restaurace a odjeli zpět do Chrudimi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here