Vichřice zaměstnávala strážníky v Poděbradově, Vlčnovské, Hniličkově a Komenského ulici. Dále v sídlišti Na Špici a na Kateřině

0
1149
Kvůli uvolněným plechům na bývalém zemědělském silu v Poděbradově ulici musela být od nedělního dopoledne až do pondělního odpoledne uzavřena kruhová křižovatka u Lidlu stejně jako tato prodejna a nejbližší okolí. Foto: Miroslav Matouš

V neděli 29. října v 7.30 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník hasičů (HZS), který žádal o asistenci hlídky u dopravní nehody v Topolské ulici. Strážníci zde usměrňovali provoz podle dispozic HZS do příjezdu Policie ČR, která událost převzala do své kompetence.

Silný vítr rozfoukal plastové díly kruhové křižovatky

Přesně v osm ráno volal na linku 156 místní občan s tím, že ve Vlčnovské ulici rozfoukal silný vítr plastové díly kruhového objezdu. Po příjezdu hlídky se už na místě nacházeli hasiči, kteří plastové díly seskupili a zajistili proti možnému pohybu vlivem nárazového větru.

Ze střechy kostela na Resselově náměstí padal stavební materiál

O půl hodiny později požádala o uzavření Komenského ulice místní žena, která tu zaregistrovala možný pád stavebního materiálu ze střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí vlivem silného větru. Hlídka za použití technického prostředku zamezila vstupu osob do ohroženého prostoru a přivolala hasiče, kteří na místě učinili potřebná opatření.

Vichr v sídlišti Na Špici roznesl po okolí polystyren

V 8.26 hodin byli strážníci přivoláni na sídliště Na Špici, kde silný vítr ze stavby bytového domu roznesl do okolí polystyren a izolační materiál. Hlídka následně kontaktovala odpovědnou osobu, která uvedla, že už byla kontaktována příslušná firma, která zde provádí izolační práce. Její pracovníci přislíbili, že rozfoukaný materiál z okolí uklidí.

Ze střechy sila v Poděbradově ulici létaly kusy plechu

Před půl desátou dopoledne obdrželi strážníci oznámení o tom, že na střeše firmy v Poděbradově ulici došlo vlivem větru k uvolnění plechů, které by při pádu mohly někoho zranit. Hlídka oznámení prověřila a následně kontaktovala odpovědnou osobu. Protože objekt provozuje zahraniční společnost, neměla odpovědná osoba k dispozici klíče od areálu a na místo museli být přivoláni hasiči, kteří uvolněné plechy provizorně zabezpečili. Hlídka během těchto prací zajišťovala bezpečnost osob v Poděbradově ulici, která byla nakonec s ohledem na nadále hrozící nebezpečí uzavřena. Strážníci a policisté zde následně až do pondělního dopoledne odkláněli dopravu na přilehlých okružních křižovatkách a informovali chodce i řidiče o důvodu uzavření ulice.

Vyvrácený strom v ulici Dr. Milady Horákové

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Milady Horákové, kde vítr vyvrátil strom, který spadl na silnici a zůstal zde ležet. Hlídce se podařilo strom z komunikace odstranit, takže bezpečnost silničního provozu byla v místě obnovena.

Střešní krytina poškodila v Hniličkově ulici auto

Krátce před 13. hodinou kontaktoval strážníky řidič s tím, že mu při průjezdu Hniličkovou ulicí padající střešní krytina poškodila čelní sklo automobilu. V přítomnosti hlídky se pak poškozený muž domluvil na náhradě škody s příslušným majitelem nemovitosti.

U kostela sv. Kateřiny dopadl na chodník strom

Minutu po 14. hodině byli strážníci přivoláni místní ženou ke Kateřinskému kostelu, kde došlo k vyvrácení stromu, který dopadl na chodník. Hlídka oznámení prověřila a přivolala sem hasiče, kteří spadlý strom z chodníku odstranili.

Rvačka ve Štěpánkově ulici a další šarvátka v Husově ulici

Ve 21.27 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, který žádal o asistenci policejním hlídkám při řešení dvou oznámení – ve Štěpánkově ulici, kde mělo dojít k fyzickému napadení, a v Husově ulici pro změnu k narušení občanského soužití. Strážníci tedy policejním hlídkám asistenci podle jejich dispozic na obou místech poskytli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here