Chrudimská kriminálka dopadla benzínového fantoma. Skončil ve vazební věznici

0
781
Ilustrační foto: Pixabay.com

Chrudimská kriminálka dopadla přímo při činu 41letého muže, který už delší dobu navrtával nádrže osobních automobilů na Chrudimsku a Ústeckoorlicku a kradl z nich benzín. Na svědomí má rovněž několik vloupání do řadových garáží v Chrudimi, krádeže pneumatik a ujetí od benzínových čerpacích stanic bez placení. Byl proto obviněn z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Zloděj byl zadržen přímo při činu ve Slatiňanech

„Několikaměsíční intenzivní práce chrudimských kriminalistů přinesla úspěch,“ říká Tesař. „Podařilo se jim nalézt chybu v systému tohoto muže. Začátkem října sklapla pomyslná klec, když dotyčnému došel v blízkosti Slatiňan benzín. Pod skrytým dohledem policistů v civilu se proto vydal na několikahodinové bloumání ulicemi města, kdy ale nebylo jisté, zda bude hledat nový cíl svého útoku nebo zamíří k čerpací stanici. Netrvalo však dlouho a kriminalisté jej přistihli u vozidla Škoda Favorit, od kterého se snažil nenápadně odejít. Pod vozidlem však opomněl dvě plastové nádoby, do kterých právě vytékala pohonná kapalina. Při zadržení byla navíc u muže nalezena ruční vrtačka, kterou používal k navrtávání otvorů. Jelikož byl zadržen bezprostředně po spáchání činu, tak se hned kriminalistům přiznal k 15 podobným skutkům na Chrudimsku a Ústeckoorlicku, ale také případy, kdy se v Chrudimi vloupal do řadových garáží a odcizil sady pneumatik, a také to, že několikrát odjel od benzínových čerpacích stanic, kde nezaplatil,“ pokračuje Jiří Tesař.

Soudce vyhověl návrhu policejní komisařky

„Vzhledem k tomu, že byl podezřelý muž za obdobné jednání už potrestán, nastala obava, že bude ve svém jednání pokračovat. Policejní komisařka proto vydala podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, s nímž se soudce Okresního soudu v Chrudimi ztotožnil a dotyčný byl za doprovodu uniformovaných policistů eskortován do Vazební věznice v Hradci Králové. Celkové škody, ať už vzniklé poškozením či krádežemi, dosahují téměř 55 tisíc korun. Obviněnému teď hrozí až tři roky vězení,“ uzavírá mluvčí Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here