Komorní filharmonie Pardubice a japonský dirigent Hideaki Muto ve Velkém sále Muzea v Chrudimi

0
1220

V úterý 7. listopadu v 19 hodin se uskuteční ve Velkém sále Muzea v rámci Chrudimských hudebních pátků orchestrální koncert Komorní filharmonie Pardubice, který povede japonský dirigent Hideaki Muto.

Od barokních skladeb až po multižánrové projekty

Komorní filharmonie Pardubice patří již od svého založení v roce 1969 mezi špičkové české orchestry. Její pestrý repertoár sahá od barokních skladeb přes hudbu období klasicismu a romantismu až po soudobé kompozice a různé multižánrové projekty. V Pardubicích pořádá tradiční abonentní cykly a další mimořádné koncerty, stále více se také zaměřuje na mladou i nejmladší generaci po­sluchačů. Koncertuje v dalších městech kraje i celé re­publiky. Pravidelně se účastní nejvýznamnějších festivalů v České republice, ja­kými jsou Mezinárodní hudební festi­val Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův máj Ost­rava, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a další.

Prestižní evropská pódia, v USA, Japonsku a Číně

Komorní filharmonie vystupovala na prestižních evropských pódiích (Concertgebouw v Amsterodamu, Festspielhaus v Salcburku, Musikverein ve Vídni, Tonhalle v Curychu ad.), koncertovala také v USA, v Japonsku a Číně. Orchestr je příleži­tostně zván i k operním a divadelním projektům, na svém kontě má desítky úspěšných nahrá­vek pro domácí i zahraniční hudební vydavatelství (Supraphon, ArcoDiva a Naxos).

Vstupenky je možné koupit v předprodeji

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Dirigent: Hideaki Muto (Japonsko)
Sólistka: Reiko Watanabe (Japonsko) – housle
Program: F. Mendelssohn-Bartholdy: Hebridy, předehra op. 26
W. A. Mozart: Koncert pro housle a orchestr A dur (č. 5)
F. Schubert: Symfonie č. 1 D dur

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here