Ostraha chrudimského supermarketu v ulici SNP přistihla při krádeži dva nezletilce

0
766
Foto: Pixabay.com

V pondělí 6. listopadu krátce po tři čtvrtě na šest ráno požádal strážníky o pomoc obyvatel ulice Požárníků, jehož žena doma upadla a on ji sám nedokázal pomoci vstát. Hlídka po příjezdu nezraněnou ženu vyzvedla a uložila na lůžko, kde se o ni její manžel postaral.

Přivázaní psi u plotu poblíž Chrudimské nemocnice

V 9.07 hodin bylo strážníkům oznámeno, že u plotu nedaleko okružní křižovatky poblíž nemocnice jsou přivázáni dva psi, německý ovčák a čivava. Hlídka na místě zjistila, že psi patří ženě, která uvnitř kruhového objezdu udržuje zeleň a během práce obě zvířata pravidelně kontroluje. Přestupkové jednání tedy nebylo zjištěno.

Otravní bezdomovci na zastávce na Palackého třídě

Před jedenáctou dopoledne upozornila strážníky místní obyvatelka na to, že se na autobusové zastávce na Palackého třídě nachází bezdomovci, kteří tam kouří cigarety. Hlídka zde zastihla tři muže bez domova, kteří v danou dobu nekouřili. Protože nikam necestovali, byli z prostoru zastávky vykázáni.

Automobil bránící v Rybičkově ulici zásobování

Po 14. hodině byli strážníci přivoláni do Rybičkovy ulice, kde parkoval automobil přímo nad kovovým poklopem, čímž bránil v zásobování zdejší restaurace nápoji. Následně vyšlo najevo, že je řidič vozidla pracovníkem muzea a na uvedeném místě zastavil jen proto, aby vyložil muzejní exponáty do depozitáře. Přestupkové jednání nebylo zjištěno.

Dva nezletilci zadržení při krádeži v supermarketu

Několik minut po 15. hodině volala na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že v prodejně došlo ke krádeži zboží. Hlídka zde zastihla dva podezřelé nezletilé chlapce, kteří se následně v přítomnosti svých zákonných zástupců ke svému jednání doznali. Strážníci tedy událost zadokumentovali a spisový materiál teď postoupí přestupkové komisi MěÚ Chrudim, aby s ohledem na věk obou dětí případ odložila. O události bude zároveň informován příslušný sociální odbor.

Vozidlo pohřební služby překáželo v Malecké ulici

Několik minut po 16. hodině vyjeli strážníci na základě telefonátu místního občana do Malecké ulice, kde zaparkované vozidlo pohřební služby bránilo řidičům ve výhledu do křižovatky. Hlídka následně kontaktovala příslušného řidiče, který neprodleně po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkoval.

V ulici Dr. Václava Peška se nemohl vytočit kamión

V 19.29 hodin upozornil telefonicky strážníky místní muž na to, že do ulice Dr. Václava Peška vjel kamión, který nemůže vyjet. Hlídka zde však vozidlo nezaregistrovala a přítomný oznamovatel strážníkům sdělil, že před jejich příjezdem se řidiči nákladního vozidla podařilo vycouvat a odjet pryč.

Naléhavý telefonát až z Chrasti, kde upadl starší člověk

Přesně ve 21 hodin volala na linku 156 žena s tím, že na náměstí v Chrasti došlo k pádu staršího muže na vozovku. Dále uvedla, že lékařskou pomoc na místo přivolá telefonicky sama, ale požádala, aby byla o události prostřednictvím strážníků vyrozuměna Policie ČR. Operátor městské policie tedy informoval informoval operačního důstojníka Policie ČR, který učinil potřebné kroky.

Parkovačka uložená nad ránem v ulici Dr. Václava Peška

V úterý 7. listopadu v 05.45 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Václava Peška, kde parkoval nesprávně automobil, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, aby si ho předvolala k projednání dopravního přestupku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here