Chrudim dokončila stavební parcely v Markovicích. Kvůli regulativům, které výstavbu prodražují, zůstávají některé pozemky už přes rok volné

0
874

Chrudim dokončila zasíťování a přípravu osmadvaceti stavebních parcel v lokalitě u kostela v místní části Markovice. Většina z nich je sice rozebrána, přesto jich ještě asi sedm až osm čeká na případné zájemce a jsou stále k dispozici. Jejich prodej zdržují podle všeho tzv. regulativy, které zde určilo stavebníkům město.

V lokalitě se nesmí stavět například oblíbené bungalowy

Podle nich musí například zájemci o výstavbu situovat svoje stavení štítem do ulice, musí dodržovat určitý sklon střechy a nesmí se tu pouštět do výstavby oblíbených bungalowů, tedy do rodinných domů bez obytného podkroví. Omezení je však celá řada, a to některým zájemcům nevyhovuje. Zejména proto, že je taková výstavba finančně náročnější a řada mladých rodin na ni nedosáhne. Proto se ohlížejí raději po stavebních parcelách v okolí. Chtějí totiž stavět podle vlastních představ a nikoli úředníků.

Řada mladých rodin na zdejší výstavbu nedosáhne

„Když vezmu v úvahu cenu prodávaných pozemků v Markovicích, které nejsou zrovna nejlevnější, a připočítám k tomu, že se tu musím pustit do výstavby dvougeneračního domu, což je podmínkou, tak je to finančně nevýhodné. Ať už z hlediska pořizovacích nákladů nebo později energetické náročnosti domů, které zde vyrostou. Lokalita jako taková je sice pěkná, ale pro řadu mladých rodin finančně nedostupná. A to je i náš případ. Proto hledám pro svoji rodinu pozemek v blízkém okolí Chrudimě, kde nebudou tak přísné požadavky ze strany obecní samosprávy jako v našem městě,“ říká pro Noviny Chrudim mladý inženýr Tomáš, který si nepřeje být jmenován, ale jeho totožnost známe. Jak dodává, je smířen i s tím, že bude muset později za prací do Chrudimi dojíždět, případně sem vozit svoje děti do škol a zájmových kroužků.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here