Dva zadržení zloději v chrudimských supermarketech během jediného dne. Oba odsud odešli s pokutou

0
437
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 7. listopadu v 9.31 hodin volala na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Jelikož se muž podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku ke svému jednání strážníkům doznal, vyřešila s ním hlídka přestupek uložením blokové pokuty.

Zablokování garáže v Poděbradově ulici

Krátce před 12.30 hodin byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil před garáží znemožnil jejímu majiteli vyjet s vozidlem. Protože se řidič automobilu v okolí nenacházel, byla na místo přivolána odtahová služba. Než ale stačila přijet, dostavil se na místo řidič, který automobil okamžitě přeparkoval, a následně s ním hlídka vyřešila dopravní přestupek.

Pálení listí na zahradě domu v Korbářově ulici

O několik minut později obdrželi strážníci oznámení o tom, že na zahradě rodinného domu v Korbářově ulici dochází k pálení listí. Hlídka následně kontaktovala odpovědnou ženu, která ihned oheň uhasila. Poté byla hlídkou poučena, jak by měla správně se suchým listím naložit.

Bezdomovec dělal nepořádek v ulici Dr. Malíka

Chvíli nato vyjeli strážníci na základě telefonátu místního občana do ulice Dr. Malíka, kde se pohyboval bezdomovec, který prohledával obsah tamních popelnic. Hlídka následně prověřila ulici i okolí, avšak bezdomovce nenašla.

Zadržená zlodějka v supermarketu. „Šlohla“ rum a mikinu

Ve 14.33 hodin informoval telefonicky strážníky pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP o tom, že se v jejich prodejně pokusila zákaznice odcizit zboží. Po příjezdu vyšlo najevo, že šlo o láhev rumu a dámskou mikinu. Jelikož se žena ke svému činu doznala, byla jí uložena bloková pokuta.

Čtyři parkovačky rozdané na náměstí U Vodárny

Několik minut před 18. hodinou byli strážníci přivoláni na náměstí U Vodárny, kde parkovaly automobily neoprávněně v pěší zóně. Hlídka zde za stěrače čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, které si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Opilý bezdomovec se pohyboval Pardubickou ulicí

Před 19. hodinou obdrželi strážníci oznámení, že se Pardubickou ulicí pohybuje opilý bezdomovec. Strážníci zde zastihli místního muže bez domova, který se orientoval a protiprávného jednání se nedopouštěl. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Zákazník hotelu Central neměl na útratu. Museli přijet strážníci

Po 22. hodině požádal o příjezd strážníků personál hotelu v Husově ulici, neboť jeden z přítomných hostů restaurace odmítal zaplatit útratu. V přítomnosti hlídky se tento muž ze Slatiňan domluvil s obsluhou, že svoji útratu uhradí až následující den. Poté byla totožnost hosta poskytnuta přítomné servírce, neboť měla na zjištění totožnosti zájem. Pracovnice byla zároveň strážníky poučena, jak může postupovat, pokud by muž nakonec útratu nezaplatil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here