Za umlácení spolubydlícího může násilník dostat až šestnáct let vězení. Na verdikt čeká ve vazbě

0
512
Foto: Pixabay.com

Zdejší kriminalisté vypátrali a obvinili v pondělí 6. listopadu z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti 42letého muže, který letos 15. července v jednom z chrudimských bytů těžce zranil 63letého spolubydlícího. Muž následkem toho po dvou měsících v nemocnici zemřel.

Známý recidivista, který vězeňské prostředí důvěrně zná

Pitva následně prokázala, že smrt nastala v přímé souvislosti s tímto zraněním. Na obviněného muže byla proto uvalena vazba a skončil za mřížemi. Ostatně, vězeňské prostředí dobře zná, neboť je známým recidivistou. Naposledy byl podmíněně propuštěn z vězení letos na jaře, kde si odpykával trest za předchozí krádeže.

Obviněný muž spolubydlícího dlouhodobě surově týral

„Na základě zajištěných důkazů a indicií se kriminalisté dopátrali ke dvaačtyřicetiletému muži, který se zemřelým žil ve společné domácnosti. Následným šetřením jednoznačně prokázali, že spolubydlící zemřelého třiašedesátiletého muže dlouhodobě surově napadal, což vyvrcholilo červencovým převozem do nemocnice,“ říká k případu krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Soudce neváhal a uvalil na surovce vyšetřovací vazbu

„Kriminalisté muže obvinili pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody od osmi do šestnácti let. Muž se ke svému jednání doznal. Státnímu zástupci byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, čemuž soudce Okresního soudu v Chrudimi vyhověl a muže poslal do vazby,“ uzavírá mluvčí Janovská.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here