Nový asfaltový koberec na Palackého třídě? Zapomeňte! Šlendrián dodavatelské firmy odloží záměr o rok

0
1397
Foto: Kodl Cr

Oprava vodovodní a kanalizační sítě na Palackého třídě a v ulici Obce Ležáků skončí podle všeho pořádnou blamáží. Zhotovitelská firma použila totiž na této páteřní komunikaci k zasypání nového potrubí nevhodný materiál, který zde letos ani v příštím roce neumožní položit nový asfaltový koberec. Vyplývá to z prohlášení ředitele pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Bohumila Vebra, jež učinil během besedy s občany města, kterou uspořádali v kinosále Muzea barokních soch Chrudimští patrioti.

Použitý materiál by způsobil zvlnění vozovky, říká Vebr

Průtah Chrudimí spadá přitom do působnosti ŘSD, neboť jde o silnici I. třídy. Po dokončení obchvatu města se však promění na městskou komunikaci a připadne tudíž městu. Dojde zde tedy k zúžení silnice a po stranách vzniknou nová parkovací místa. Než ale bude možné zakončit tuto rekonstrukci pokládkou nového asfaltu, bude se muset neplánovaně další rok čekat. Do té doby se musí proto řidiči obrnit trpělivostí a spokojit se s jízdou po nerovném, záplatovaném terénu. A kdo za to může? „Firmou, která zde pracuje, nebyl splněn náš požadavek na materiál, který si nebude v podloží komunikace sedat. Kdybychom zde nyní položili asfaltový koberec, tak se silnice za nějaký čas zvlní a všichni nám budou potom nadávat,“ vysvětluje Bohumil Vebr. „Proto nám nezbývá, než stavbu o rok odložit,“ pokračuje šéf pardubické pobočky ŘSD. Druhou možností by pak bylo nevhodný materiál zcela vytěžit a nahradit jej tím, který je pro stavbu nutný. To by si však vyžádalo nemalé náklady navíc, takže se bude čekat, až si použitý štěrk náležitě sedne.

Nakolik investor, kterým je VaK Chrudim, kontroluje stavebníky?

Vebr v této souvislosti přítomné občany ujistil, že peníze určené v příštím roce pro Chrudim z města přeci jen neutečou. Bude se za ně například opravovat kruhový objezd u Kauflandu a přijde postavit nový u nemocnice, odkud zmizí provizorní plasty. Nezodpovězenou otázkou však zůstává, proč závadu v použitém materiálu neobjevily například kontrolní dny, nakolik stavebníky kontroluje investor, kterým je VaK Chrudim, a proč musí zdejší motoristé trpět za šlendrián druhých? Nic na tom nezmění ani skutečnost, že se VaK chlubí dřívějším ukončením stavby, protože ji odevzdal v rozporu s tím, co po něm bylo původně požadováno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here