Na volno puštění psi usmrtili Na Větrníku křečka. Jejich majitele za to čeká postih

0
887
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 12. listopadu po osmé ráno vyjeli strážníci na základě telefonátu občana do ulice Dr. Václava Peška, kde řidič nesprávně zaparkovaného automobilu porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídce se podařilo zjistit jeho majitelku, kterou však nebylo možné kontaktovat, proto byla za stěrač vozidla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Ženu vystrašila v Soukenické ulici hádka u sousedů

O několik minut později se na strážníky obrátila telefonicky obyvatelka domu v Soukenické ulici, neboť měla obavu o život a zdraví sousedky, která se předešlého večera doma hádala se svým přítelem a během hádky zazněla tupá rána. Protože oznamovatelka ráno sousedku nezaregistrovala, což prý nebývá zvykem, a v jejím bytě stále svítilo světlo, obávala se o její život. Následně vyšlo najevo, že dotyčná žena je v pořádku a pouze v podnapilém stavu. Potřebnou péči jí poskytl její přítel.

Zadržený zloděj z Hrochova Týnce na Palackého třídě

V 9.55 hodin volala na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži. Podezřelou osobou byl mladý muž z Hrochova Týnce, který se následně ke svému jednání doznal. Přítomná hlídka s ním tedy vyřešila přestupek uložením blokové pokuty.

Usmrcením křečka se bude zabývat přestupková komise

Před jedenáctou dopoledne byli strážníci přivoláni na stezku poblíž sídliště Na Větrníku, kde měli pobíhající psi pronásledovat divokou zvěř. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že na stezce mezi poli v extravilánu města venčila dvojice na volno své psy a ti následně usmrtili křečka. Jelikož oznamovatel v celé události spatřoval protiprávní jednání, neboť je zvíře podle jeho názoru chráněným živočichem, strážníci událost zadokumentovali a následně věc postoupí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Chrudimi k dořešení.

Mladá žena musela za krádež zaplatit strážníkům pokutu

Ve 14.46 hodin obdrželi strážníci další telefonické oznámení, že došlo v supermarketu na Palackého třídě ke krádeži zboží. Podezřelou osobou ze spáchání přestupku proti majetku byla tentokrát místní mladá žena, která uvedla, že jednala s úmyslem zboží nezaplatit. Hlídka tedy ženě uložila pokutu.

Opakované krádeže elektroniky v ulici SNP

Krátce po 19. hodině vyjeli strážníci na základě telefonátu řešit další krádež, tentokrát do supermarketu v ulici SNP, kde na základě kamerových záznamů vyšlo najevo, že podezřelý muž v minulých dnech odcizil ze supermarketu elektroniku a ve svém jednání pokračoval i v uvedený den. Hlídka celou událost zadokumentovala a následně spisový materiál postoupí přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi k dořešení.

Host restaurace v Husově ulici neměl na útratu

Před 22. hodinou oznámila na linku 156 obsluha restaurace v Husově ulici, že jeden z přítomných hostů v jejich podniku nemá peníze na zaplacení útraty. Hlídka zde zastihla mladého muže, jehož totožnost následně poskytla personálu podniku. Pokud teď dotyčný útratu neuhradí dodatečně, bude se personál domáhat náhrady škody občanskoprávní cestou.

Další tři parkovačky po udání v Malecké ulici

Pár minut před 23. hodinou byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde řidiči několika nesprávně zaparkovaných automobilů porušili vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka zde shledala celkem tři takto zaparkovaná auta, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Opilec ležící před restaurací musel do nemocnice

Ve 23.21 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že na chodníku před restaurací v Husově ulici leží opilý člověk. Hlídka v něm zjistila místního obyvatele, který byl v silně podnapilém stavu a nereagoval na podněty strážníků. Proto byla na místo přivolána sanita, která převzala muže do své péče a odvezla jej do nemocnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here