Filmový klub Chrudim uvede milostný příběh o postižené dvojici, který letos zvítězil na festivalu v Berlíně

0
578

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 23. listopadu ve 20 hodin v Městském kině maďarskou excentrickou romanci O těle a duši, která letos zvítězila na prestižním festivalu v Berlíně.

Ohromující zjištění lidí sdílejících totožné rány

Nekonvenční milostný příběh odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž fyzické postižení brání v navázání bližšího vztahu, a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fobií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí. Obě postavy jsou postupně ohromovány zjištěním, že sdílejí totožné sny (v nich jsou laní a jelenem uprostřed zasněženého lesa), a pokoušejí se je společně naplnit.

Vnímavý divák zapomene na okolní svět a soustředí se jen na filmové plátno

Lehce excentrická romance s prvky všednodenního dramatu a černé komedie o dualitě bdělosti a snění, zvířeckosti a humanity, duše a těla. Stylem i obsahem originální snímek letos zvítězil na prestižním festivalu v Berlíně. Vnímavého diváka možná zaujme natolik, že zapomene na okolní svět a soustředí se jen na filmové plátno.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů v České republice

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2018, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 23. listopadu: O těle a duši
režie: Ildikó Enyedi, Maďarsko, 2017, 116 min.

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here