Násilníka čeká nejspíš vězení. Zkopal a zmlátil na Borzně ženu, která se zastala napadené dívky

0
591
Ilustrační foto: Pixabay.com

Policie ČR v Chrudimi se začala v úterý 21. listopadu zabývat trestným činem výtržnictví, kterého se měl dopustit v uplynulém týdnu poblíž autobusové zastávky na Borzně 35letý muž. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Zprvu to vypadalo podle mluvčího Tesaře na přestupek

„Zprvu se případ jevil jako přestupek. V současné době jej však kolegové šetří jako trestný čin výtržnictví,“ říká mluvčí Tesař. Co se stalo? „V minulém týdnu měl dotyčný v podvečer u autobusové zastávky Borzna slovně napadat a následně i kopnout svoji bývalou přítelkyni. Dívka zůstala naštěstí nezraněna. Zraněna byla ale bohužel přihlížející žena, která se dívky zastala. Té nejprve podezřelý začal nadávat a přistupoval k ní, načež začala dotyčná utíkat. Muž ji ale po chvilce dostihl a povalil na zem. Na zemi ji poté několikrát kopnul do hlavy a těla. Poškozená utrpěla v důsledku toho zranění, jež si vyžádalo lékařské ošetření,“ pokračuje tiskový mluvčí.

Agresor byl v minulosti za výtržnictví už jednou odsouzen

Jak dodává, během vyšetřování případu bylo následně zjištěno, že se podezřelý muž nedopustil takového jednání poprvé. „Byl už v minulosti za přečin výtržnictví odsouzen. Nyní mu proto v případě uznání viny hrozí až tři roky vězení,“ uzavírá Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here