Syn měl v České ulici napadnout svoje rodiče. Případem se bude nyní zabývat přestupková komise

0
494
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 20. listopadu přesně ve čtvrt na devět ráno požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR z důvodu vytížení vlastních hlídek. Bylo třeba prověřit oznámení o znečištěné komunikaci olejem v Čáslavské ulici, v důsledku čehož tam neprojel nákladní automobil. Hlídka po příjezdu na místo usměrňovala provoz, dokud přivolaní hasiči olejové skvrny nezlikvidovali. Následně byl v ulici obnoven plynulý provoz.

Auto na křižovatce ulic Na Rozhledně a Strojařů tvořilo překážku v dopravě

Po půl desáté dopoledne volala na linku 156 řidička s tím, že v křižovatce ulic Na Rozhledně a Strojařů parkuje nesprávně automobil, který tam tvoří překážku v silničním provozu a komplikuje průjezd ostatním vozidlům. Hlídka však na uvedeném místě tento automobil nezaregistrovala.

Zloděj ze Svitavska zadržený na Palackého třídě

O několik minut později byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel podezřelý muž ze Svitavska, který se v přítomnosti hlídky ke svému jednání doznal, proto mu strážníci uložili pokutu.

Strážníci odmítli na Resselově náměstí převzít několik koťat

V 11.10 hodin kontaktovala strážníky žena z Resselova náměstí, která v domě nalezla několik koťat, jež nikomu ze sousedů nepatřila, a požádala tedy strážníky o jejich umístění do útulku. Vzhledem k tomu, že hlídka na místě shledala, že jde o zdravá odrostlá zvířata, schopná se sama živit, nebyl důvod k jejich umístění do útulku, proto žádosti oznamovatelky strážníci nevyhověli.

Dvě propíchnuté pneumatiky ve Sladkovského ulici

Asi ve 12.30 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Sladkovského ulice, kde řidička zaregistrovala, že u jejího auta někdo poškodil dvě pneumatiky. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že pneumatiky poškodil neznámý pachatel propíchnutím. Strážníci celou událost zadokumentovali a provedli šetření, při kterém se nepodařilo zjistit možného pachatele přestupku proti majetku. Spisový materiál bude proto postoupen přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Stížnost na nákladní automobily v ulici Na Kopci

Ve 12.38 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že v ulici Na Kopci porušují řidiči nákladních automobilů zákazovou dopravní značku, která zde zakazuje vjezd vozidlům s hmotností převyšující šest tun. Hlídka oznámení prověřila a zjistila, že dodatková tabulka, která je součástí dopravní značky, vjezd těmto automobilům umožňuje. Jak bylo dále zjištěno, šlo o nákladní vozidla stavební firmy, která v uvedené ulici realizuje stavbu rodinného domu. Přestupkové jednání tedy nebylo zjištěno.

Podomní prodej okapů z dodávkového auta v Markovicích

Po 13. hodině volal na linku 156 obyvatel Markovic s tím, že se u nich v ulici pohybuje dodávkový automobil, jehož posádka oslovuje občany a nabízí jim k prodeji okapy. Protože přivolaná hlídka v ulici zmíněné vozidlo nezaregistrovala, prověřila následně celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Ležící bezdomovec na dvoře úřadu na Masarykově náměstí

Ve 13.22 hodin byli strážníci přivoláni na dvůr úřadu na Masarykově náměstí, kde ležel bezdomovec. Hlídka v něm zjistila místního občana, který se orientoval a byl zdravotně v pořádku. Byl proto z areálu vykázán.

Hlasitá hádka mezi otcem a synem v České ulici

Krátce před půl čtvrtou odpoledne požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení, že v domě v České ulici napadá muž svoje rodiče. Při příjezdu hlídky byl ale na uvedené adrese klid a k žádnému napadání nedocházelo. Následně vyšlo najevo, že zde proběhla slovní rozepře mezi synem a otcem. Strážníci tedy událost zadokumentovali a následně věc předají přestupkové komisi městského úřadu k dořešení.

Podivně kličkující automobil mezi Vestcem a Chrudimí

Okolo 20. hodiny obdrželi strážníci informaci, že od Vestce do Chrudimi jede osobní automobil, jehož řidič na silnici kličkuje a chvílemi přejíždí do protisměru. Oznamovatel uvedl, že má řidič tohoto vozidla patrně zdravotní problémy, nebo je pod vlivem alkoholu. Hlídka automobil dostihla a zastavila. U jeho řidičky byla následně provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které jí byla naměřena nulová hodnota alkoholu. Žena následně svůj styl jízdy vysvětlila tím, že se během řízení automobilu otáčela dozadu, aby sledovala dítě, sedící na zadním sedadle v autosedačce. Po tomto zjištění strážníci odjeli a žena pokračovala v jízdě.

Žena utekla z restaurace v Havlíčkově ulici bez placení

Deset minut po 20. hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, který vzhledem k vytížení vlastních hlídek požadoval prověření oznámení personálu restaurace v Havlíčkově ulici, že z jejich podniku utekli hosté bez zaplacení útraty. Obsluha restaurace strážníkům sdělila, že skupina zákazníků svoji útratu zaplatila a z podniku odešla. V této společnosti však byla i jedna žena, která opustila restauraci jako první, a to bez zaplacení. Hlídce se na základě sdělení hostů podařilo zjistit totožnost této ženy z Chrudimi, kterou následně vyhledali. Ta se strážníkům doznala, že restauraci úmyslně opustila bez zaplacení útraty a zároveň přislíbila, že vše uhradí následující den. Hlídka tedy událost zadokumentovala a následně věc postoupila přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Tři parkovačky po udání občana v Malecké ulici

O čtvrt hodiny později byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde oznamovatel zaregistroval u konkrétního domu nesprávně zaparkovaný automobil, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka tam shledala celkem tři takto zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Další tři parkovačky po upozornění v Husově ulici

Před 21. hodinou informoval telefonicky místní občan strážníky o nesprávně parkujících automobilech v Husově ulici, které jejich řidiči zaparkovali přímo na vyznačeném přechodu pro chodce. Hlídka na tři taková vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here