Sanita musela odvézt promrzlého člověka ze Široké ulice do Chrudimské nemocnice

0
711
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 23. listopadu před devátou ráno obdrželi strážníci stížnost na parkování automobilů ve Filištínské ulici bez příslušných parkovacích karet. Hlídka zde zaregistrovala celkem tři taková vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V budově Městského řadu Chrudim spal bezdomovec

Pět minut po poledni byli strážníci přivoláni do budovy Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici, kde spal místní bezdomovec. Hlídka po jeho probuzení zjistila, že dotyčný muž nepřišel na úřad z důvodu úředního jednání, a proto jej z objektu vykázala.

Strážníci řešili v Čavisovské ulici přestupek s majitelem psa

V 15.41 hodin volala místní žena linku 156 s tím, že se před bytovým domem v Čavisovské ulici zdržuje volně pobíhající pes, který štěká na kolemjdoucí osoby. Po příjezdu hlídky už uvedené zvíře odváděl jeho majitel, který žije ve stejné ulici. Mohl ale odejít až po vyřešení přestupku se strážníky.

Nález dámské kabelky a peněženky v supermarketu

Před 19. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde v supermarketu nalezl personál dámskou kabelku a peněženku. Protože nalezené věci obsahovaly i doklady, vyšlo najevo, že peněženka patří ženě z Trpišova a kabelka místní obyvatelce. Strážníci poté nalezené předměty předali do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim, jehož pracovnice obě ženy o nálezu vyrozumí.

V ulici Strojařů spadl z invalidního vozíku senior

Ve 20.15 hodin požádala strážníky o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v ulici Strojařů, kde došlo k pádu jejich klienta z invalidního vozíku a pracovnice sama mu nedokázala pomoci. Hlídka po příjezdu nezraněného klienta vyzvedla a uložila zpět na lůžko, kde zůstal v péči přítomné pracovnice. Poté strážníci odjeli.

Muže v Široké ulici nešlo za žádnou cenu vzbudit

Několik minut před 22. hodinou informoval telefonicky strážníky místní občan o tom, že v Široké ulici na lavičce leží neznámý muž, kterého se sám pokoušel dotázat, zda je zdravotně v pořádku, avšak nedostalo se mu odpovědi. Hlídka v dotyčném zjistila místního obyvatele, který se orientoval. Jelikož byl ale zcela promrzlý a nemohl se téměř pohybovat, byla na místo přivolána sanita, která jej následně převezla do Chrudimské nemocnice.

Kdo otočil v ulici Obce Ležáků přenosný semafor?

V pátek 24. listopadu po půl sedmé ráno volal na linku 156 řidič autobusu s tím, že v ulici Obce Ležáků někdo otočil přenosný semafor směrem k přijíždějícím vozidlům, přestože je v uvedeném úseku momentálně umožněn obousměrný provoz, a semafor tak řidiče mate. Hlídka tedy zařízení natočila správným směrem, aby nedocházelo k narušení plynulosti silničního provozu a poté odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here