Sedm parkovaček za stání na parkovacích místech pro invalidy v ulicích SNP, Havlíčkova a Husova

0
893
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 24. listopadu v 8.20 hodin požádala telefonicky o příjezd strážníků řidička, které na parkovišti v sídlišti U Stadionu nesprávně zaparkovaný automobil znemožnil vyjet s vozidlem z parkovacího místa. Po příjezdu hlídky se zde už ale zmíněný automobil nenacházel a ženě tak v odjezdu nic nebránilo.

Zloděj zadržený v supermarketu v ulici SNP platil pokutu

Po jedenácté dopoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. Protože se přítomný muž podezřelý ze spáchání přestupku ke krádeži doznal, uložili mu strážníci na místě pokutu.

Pes volně pobíhající kolem bytovky v Husově ulici

Krátce po půl dvanácté dopoledne volala na linku 156 místní žena s tím, že v okolí bytového domu v Husově ulici volně pobíhá pes malého vzrůstu. Hlídka následně prověřila uvedené místo i okolí, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Mladík sedící na schodech školy v Poděbradově ulici

Několik minut po 16. hodině obdrželi strážníci telefonické oznámení o mladíkovi, který seděl na schodišti střední školy v Poděbradově ulici. Hlídka oznámení prověřila a v uvedeném muži zjistila místního obyvatele. Protože se orientoval, z místa odešel sám.

Čtyři parkovačky za stání na místech pro invalidy v ulici SNP

V 17.50 hodin upozornila telefonicky strážníky místní žena na to, že u obchodního centra v ulici SNP parkuje neoprávněně několik automobilů na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů. Hlídka zde shledala celkem čtyři automobily, které nebyly náležitě označeny, proto za jejich stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Další dva automobily na místech pro invalidy v Havlíčkově ulici

Po 19. hodině požádal o příjezd strážníků obyvatel Palackého třídy, neboť jeho parkovací místo vyhrazené pro vozidlo invalidy obsadil cizí automobil. V oznámení muž zmínil i to, že k neoprávněnému parkování vozidel na vyhrazených parkovacích místech pro automobily invalidů dochází též na parkovišti před prodejnou potravin v Havlíčkově ulici. K muži proto vyjela hlídka, která před příjezdem obdržela informaci, že vozidlo z parkovacího místa už odjelo. Strážníci tedy prověřili situaci v Havlíčkově ulici, kde na dva automobily neoprávněně parkující na vyhrazených parkovacích místech umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Bezdomovec klepající do výlohy prodejny v Havlíčkově ulici

Ve 20.15 hodin vyjeli strážníci opět do Havlíčkovy ulice, kde se u prodejny potravin zdržoval bezdomovec, který klepal rukou do výlohy. Hlídka v mírně podnapilém muži zjistila chrudimského občana, který se orientoval. Strážníci ho následně z místa vykázali.

Kříženec psa odchycený ve Škroupově ulici skončil v útulku

O několik minut později požádal o příjezd strážníků do Škroupovy ulice místní občan, který u železničního přejezdu odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka křížence od muže převzala a dopravila jej do útulku v Sečské ulici, kde byl umístěn do připraveného kotce.

Obava muže o život přítelkyně v sídlišti U Stadionu

Ve 21.49 hodin kontaktoval strážníky místní muž, jenž chtěl v sídlišti U Stadionu navštívit svoji přítelkyni, která mu však neotevřela. Protože nereagovala ani na jeho volání mobilním telefonem, přestože jí mobil doma vyzváněl, pojal obavu o její život a zdraví. Hlídka se proto dostavila na uvedenou adresu, kde v přítomnosti oznamovatele zazvonila na domovní zvonek bytu přítelkyně. Ta následně vyšla z bytu ven a uvedla, že je v pořádku, pouze tvrdě usnula. Po tomto zjištění strážníci zase odjeli.

Do třetice stání na místě pro invalidy, tentokrát v Husově ulici

Po 22. hodině volal na linku 156 místní občan s tím, že na jeho vyhrazeném parkovacím místě pro vozidlo invalidy u bytového domu v Havlíčkově ulici zaparkoval neoprávněně neznámý automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto auta, kterého se však nepodařilo kontaktovat, proto byla za stěrač jeho automobilu umístěna výzva pro nepřítomného řidiče, což oznamovatel považoval v danou chvíli za dostačující řešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here