Opilý mladík ve škodovce porazil v Ronově nad Doubravou sloupy veřejného osvětlení a zrcadla a také rodinný dům

0
1566
Foto: Policie ČR

V neděli 26. listopadu vyjížděli policisté z Dopravního inspektorátu Policie ČR Chrudim k dopravní nehodě v Ronově nad Doubravou. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Auto se přetočilo do protisměru a zůstalo stát na silnici

„Dvaadvacetiletý řidič osobního vozu Škoda Octavia zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a v mírně levotočivé zatáčce najel na chodník po pravé straně, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení, který přerazil. To ale nebylo vše. Dále s vozidlem narazil do sloupu zrcadla, které vyvrátil a následně narazil do přilehlého domu. Vlivem nárazu do domu se vozidlo přetočilo do protisměru své jízdy a zůstalo stát na silnici,“ popisuje havárii mluvčí Tesař.

Mladý muž nadýchal přes dvě promile alkoholu

Jak dodává, při nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. A co bylo hlavní příčinou? „Alkohol u řidiče. Mladý muž nadýchal nejprve 2,17 a poté 2,28 promile alkoholu. Celkové škody byly přitom odhadnuty na 230 tisíc korun. Nehodou se kolegové nadále zabývají. Nezodpovědný řidič je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ uzavírá Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here