Chrudimští strážníci museli řešit pět udání během jediného dne

0
1646
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 27. listopadu v 10 hodin dopoledne volala místní žena na linku 156 s tím, že ve Václavské ulici u prodejny Penny Market parkují vozidla na chodníku. Provedenou kontrolou nebyla však žádná takto parkující vozidla zjištěna.

Lehce opilý muž ležel na zemi v Lázeňské ulici

Krátce po 14. hodině vyjížděli strážníci k oznámení do Lázeňské ulice, kde měl podle oznamovatelky ležet muž, o němž nevěděla, zda je opilý, či zdravotně indisponovaný. Strážníci zjistili, že jde o muže z Chrudimi, který byl v mírně podnapilém stavu, orientoval se však a byl schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.

Auto znesnadňovalo průjezd na Palackého třídě

V 15.25 hodin přijal operační pracovník městské policie oznámení o špatném parkování na Palackého třídě. Podle oznamovatele zde mělo zaparkované vozidlo bránit průjezdu ostatních vozidel. Provedenou kontrolou nebylo však žádné přestupkové jednání zjištěno.

Parkování na místě pro invalidy v sídlišti U Stadionu

Z Palackého třídy se hlídka přesunula do sídliště U Stadionu, kde mělo u domu čp. 709 stát neoprávněně vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Hlídka prostřednictvím lustrace zjistila jeho majitele. Přestupek byl zadokumentován a předán k dořešení věcně příslušnému správnímu orgánu.

Stížnost na dodávku parkující v Novoměstské ulici

V 17.09 hodin volal místní občan na linku 156 s tím, že v Novoměstské ulici u domu čp. 63 parkuje dodávka, která ztěžuje průjezd ostatních vozidel. Strážníci na místě jednali s řidičkou uvedeného auta, která zde vykládala věci. S vozidlem následně odjela. Přestupek byl řešen napomenutím.

Dvě parkovačky po anonymním udání v Malecké ulici

V pořadí už pátá stížnost na špatné parkování přijal operační pracovník krátce před 21. hodinou večerní. Tentokrát anonymní oznamovatel nahlásil parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v Malecké ulici. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Zloděj zadržený v Albertu odsud odešel s pokutou

Ihned poté vyjížděla hlídka do obchodního domu Albert, kde byl zadržen zloděj. Jak bylo vzápětí zjištěno, muž z Moravan odcizil v prodejně zboží za 265 Kč. Jelikož se ke svému jednání doznal, byl s ním přestupek krádeže vyřešen uložením pokuty. Zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje.

Dva podezřelí chlapíci u auta v Pardubické ulici

Ve 21.23 hodin se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že v Pardubické ulici viděla u svého vozidla dva podezřelé muže, z nichž jeden měl mít zakrvácenou tvář. Hlídka však v uvedené ulice ani v blízkém okolí tyto osoby nenalezla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here