Profesionální hasiči z Chrudimi podpořili charitativní akci Movember

0
3869
Foto: HZS Pardubického kraje

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (november).

Této celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce se celá směna ze stanice v Chrudimi do této akce zařadila. Hasiči vzhledem k zásahové činnosti musí být vždy oholeni, aby mohli použít dýchací přístroj. Jediné, co mohou mít, je knír, a tak neváhali a již počtvrté se do této akce zapojili.

Hasiči jsou zaregistrováni a přispěli na konto organizace. Sbírka ještě není u konce, ale do této chvíle (10 hodin) je vybráno 7 466 Kč. Peníze budou použity na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky. A co Vy? Podpoříte hasiče ještě Vy?

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here